فوتبال بانوان مازندران،زیرخط فقر؛سپیدار،پَر/خبرنگار:رضاوریجی

 

اختصاصی پرش/رضاوریجی:یکی از موضوعات مهم این روزهای ورزش کشور عدم برابری مردان و زنان است و این موضوع در مازندران بیشتر به چشم می خورد.اداره کل ورزش و جوانان وظایف خود را در بخش بانوان تا حد زیادی انجام داده و این بخش خصوصی است که راغب به حمایت از بانوان مازنی نیست.

ورزش مازندران بطور کل از نظر مالی و جذب اسپانسر از دیگر استان ها عقب افتاده و این موضوع ریشه در غیر صنعتی بودن این استان دارد و به دلیل کمبود کارخانجات و بنگاه های اقتصادی،تیمهای ورزشی هم با مشکلات عدیده ای روبرو هستند.بانوان همیشه مشکلات مالی که در ورزش وجود دارند را دوبرابر حس می کنند و سختی بیشتری را برای فعالیت های ورزشی به دوش می کشند و تیمداری در این حوزه هم بسیار دشوار است.

بعد از سالها دوری بانوان مازنی از سطح اول فوتبال کشور شاهد حضور یک تیم از دختران مازندران با نام سپیدار قائمشهر در لیگ برتر کشور بودیم که بعنوان تنها نماینده مازندران در لیگ برتر فوتبال بانوان حاضر شد که در همان ابتدای کار و قبل از شروع مسابقات لیگ میشد اختلاف فاحش این تیم را با دیگر تیمهای حاضر لمس کرد.

سپیدار قائمشهر با هدایت سارا آذری و استفاده از دختران مازنی نتوانست قدرت مازندران را در فوتبال به نحو احسنت نشان دهد و با قعرنشینی لیگ را به پایان رساند.نتایج ضعیف سپیدار را میشد،قبل از شروع فصل هم پیش بینی کرد و این تیم در همان ابتدا با مشکلات فراوانی روبرو بود.

به گفته مسئولین،بانوان از ورزش به اندازه آقایان سهم دارند،اما سوال اینجاست که آیا مسئولین استانی به اندازه ای که برای تیم نساجی در لیگ برتر فوتبال آقایان دغدغه دارند به همان اندازه هم به فوتبال بانوان توجه می کنند؟

سارا آذری سرمربی سپیدار که انجام اکثر امورات تیم هم بر دوشش بود،در مصاحبه اختصاصی خو با پرش تصریح کرد:بسیار از نتایج کسب شده ناراحتیم و متاسفانه نتوانستیم آنچه که پیش بینی کرده بودیم را انجام دهیم.نیم فصل اول خوبی را پشت سر نذاشتیم اما در نیم فصل دوم بازیهای نزدیکی را به نمایش گذاشتیم.نمی خواهم نتایج تیم را توجیح کنم اما در بازی با بوشهر گرمای شدید هوا ۳ امتیاز حساس را از ما گرفت،درصورتی که ۲ بر صفر بازی را پیش بودیم ۳بر۲ این دیدار را واگذار کردیم.

وی در پایان افزود:در ادامه فصل هم برخی داوری ها به ضرر ما بود و باعث شد تا چند امتیاز را در طول فصل از دست دهیم.بازیکنان بسیار جوانی را در ترکیب تیم استفاده کردیم و به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم بازیکنان مورد نظرمان را جذب کنیم.بطور کل فصل خوبی را پشت سر نگذاشتیم و درحال حاضر منتظر تصمیم گیری سازمان لیگ در خصوص لیگ برتر و دسته یک بانوان هستیم.اگر به تعداد تیمهای حاضر در لیگ برتر اضافه شود سپیدار هم می تواند در لیگ حضور داشته باشد.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو