۷۳ نفر در دریای مازندران غرق شد

نسیم ورزش: مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از مرگ ۷۳ نفر در دریای خزر در چهار ماه خبر داد و گفت: این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد کاهش داشت.نجات غریقعلی عباسی با اشاره به غرق شدن ۷۳ نفر در دریای مازندران از ابتدای خردادماه تا ۱۶ شهریورماه امسال‌ اظهار کرد: از این تعداد، ۶۲ نفر مرد و بقیه زن هستند که همگی این افراد با وجود توصیه‌ها و هشدارهای مکرر، محدوده‌های ایمن‌سازی نشده و خارج از طرح را برای شنا انتخاب کرده بودند.

وی تصریح کرد: شهرستان‌های نور و محمودآباد هر کدام با ۱۴ مورد بیشترین و بهشهر با یک مورد غرقی کمترین آمار غرق شده‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران درباره سن افراد غرق‌شده گفت: سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۲۸ غرقی بیشترین و سن بیش از ۴۰ سال با ۱۰ مورد کمترین غرقی‌های به ثبت رسیده هستند.

این مقام اجرایی استان مازندران با اشاره به اینکه ۵۸ درصد غرق شدگان غیربومی هستند، افزود: با توجه به اینکه بیشتر غرق شدگان از قشر جوان، غیر بومی و مسافر هستند، لذا به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درباره نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد و تلاش مسئولان استانی به‌تنهایی چاره‌ساز نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *