۷۰۰ پروژه ورزشی نیمه کاره در کشور آماده واگذاری به خیرین است

 

نسیم ورزش: دبیر مجمع خیرین ورزشیار وزارت ورزش و جوانان گفت : ۷۰۰ پروژه ورزشی نیمه کاره در کشور است که برای تکمیل قابلیت واگذاری به خیرین ورزشیار را دارد.

بهروز منتقمی در نشست اعضای ستاد ورزشیاران مازندران در ساری اظهارکرد : تاکنون ۵۰ پروژه ورزشی نیمه کاره در کشور برای تکمیل در اختیار خیرین ورزشیار قرار گرفته است.
وی اضافه کرد : ۱۱۰ پروژه دیگر ورزشی نیز شناسایی و بزودی دراختیار خیرین ورزشیار برای تکمیل قرار می گیرد.
منتقمی افزود : مجمع خیرین ورزشیار کشور در حدود یک سال قبل راه اندازی شد و باید گرایش خیرین را به ساخت و ساز مجموعه های ورزشی جلب کنیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات کمبود زیرساخت های ورزشی ناشی از محدودیت اعتباری دولت رفع کنیم.
دبیر مجمع خیرین ورزشیار وزارت ورزش و جوانان افزود : در سالجاری خیرین حدود یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به بدنه ورزش به خصوص برای ساخت فضاهای ورزشی کمک کردند.
منتقمی افزود : براساس دستورالعمل قانونی جدید ، در صورت پرداخت ۳۰ درصد از هزینه ساخت یک فضای ورزشی از سوی سرمایه گذاران و خیرین ، این پروژه به اسم خیر و سرمایه گذار برای ماندگاری در نسل های آینده نامگذاری می شود.
براساس آمار معاون وزیر ورزش و جوانان بیش از سه هزار پروژه ورزشی نیمه کاره در کشور وجود دارد که برای تکمیل این پروژه ها حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است .
به گفته امیررضا خادم برای تکمیل این پروژه ها با اعتباری سالانه پنج هزار میلیارد ریالی وزارت ورزش و جوانان حدود ۱۶ سال زمان نیاز دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *