۸۱ ماه خدمت؛سلامِ پایتخت به عبوری/به قلم:رضا وریجی

 

اختصاصی پرش:شهرداری و شهردار ساری در گذشته برای ساروی ها اهمیت چندانی نداشت و کسی هم با آن آشنا نبود تا اینکه ۲۵ تیر ۱۳۹۱ همه چیز برای ساری و مردمشان دستخوش تغییر شد و شهردار جوانی،با انگیزه های بسیار پا به عمارت شهرداری ساری گذاشت.

مهدی عبوری،شهرداری بود که ساروی ها انتظارش را می کشیدند.برادر شهیدان عبوری با انگیزه وارد شد و تحول بزرگی را در ساری ایجاد کرد.شهر در محاصره مهدی عبوری و پروژه های عمرانی تیم عملگرایی شهرداری ساری بود و دیدن شهری در مسیر پیشرفت لبخند رضایت را برای مردم ساری همراه داشت.

شهردار جوان به سرعت مسیر پیشرفت ساری را در پیش گرفت و توانست با آغاز چند پروژه بزرگ و جشن های گوناگون که نظیرش را کمتر در ساری و حتی استان دیده بودیم محبوبیت بسیاری را در بین ساروی ها بدست آورد.شهردارساری به حدی در محبوب شد که زمزمه های کناره گیری او از شهرداری در شهر هیاهویی ایجاد می کرد که همه برای اعتراض به این موضوع مقابل شهرداری تجمع می کردند تا اتفاقی برای شهردارشان نیافتد و ساری همچنان به مسیر صعودی خود ادامه دهد.

بوستان ملل،بوستان ولایت،زیرگذر میدان خزر،تونل شهری شهید علمدار،احیای پارک جنگلی شهید زارع،پل کابلی داراب و دهها پروژه و عملکرد گوناگون دیگر گوشه ای از فعالیت مهدی عبوری در دوران حضورش بود.

ساری با عبوری جان تازه ای گرفت و باید پذیرفت که در دوران نزدیک به ۷ ساله مهدی عبوری پیشرفت بسیاری را برای ساری شاهد بودیم.اما همیشه در هر مجموعه ای مشکلاتی نیز وجود دارد که نمی توان منکر آن بود و حواشی های ساختمان شهرداری ساری هم کم نبود. مشکلات مالی همیشه یکی از نقاط ضعف بزرگ شهرداری ساری بوده است و همین موضوع حواشی های بسیاری را برای عبوری ایجاد کرد.در حالی که مخالفان شهرداری ساری با ایجاد موضوعاتی قصد حذف مهدی عبوری را داشتند،محبوبیت زیاد او در میان مردم از این امر جلوگیری کرد و کسی به حواشی شهرداری ساری توجهی نداشت و ساروی ها عبوری را سردار سازندگی شهر می دانستند.

ساری با مهدی عبوری به پایان راه خود رسید و زمزمه های خداحافظی مهدی عبوری از شهرداری ساری به گوش می رسید تا اینکه خبر انتصاب وی بعنوان معاونت وزارت راه و شهرسازی منتشر شد تا مهدی عبوری پس از ۸۱ ماه با ساختمان شهرداری خداحافظی کند و به پایتخت سلام کند.قطعا مهدی عبوری با تمام مشکلات و حواشی نامی نیک از خود در ساری بجای گذاشت و با محبوبیت فراوان ساری را ترک کرد.

حال باید دید شهردار بعدی ساری می تواند در حد و اندازه های عبوری باشد و محبوبیت اورا بدست می آورد؟

به قلم:رضا وریجی

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو