فرزاد گوهردهی:هیات پزشکی ورزشی نیروی محرک جامعه ورزش است/خبرنگار:رضا وریجی

اختصاصی پرش:هیات پزشکی ورزشی یکی از هیات های تاثیرگذار در ورزش است زیرا حفظ سلامت جامعه ورزش تحت نظارت این هیات صورت می گیرد.این موضوع در مازندران به جهت حجم بالای ورزشکار و قهرمان در رشته های مختلف ورزشی نمود بیشتری دارد که میزان فعالیت هیات پزشکی ورزشی مازندران را نسبت به دیگر هیات های کشور دوچندان می کند.

فرزاد گوهردهی سرپرست هیات پزشکی ورزشی مازندران با حضور در دفتر گروه رسانه ای پرش تصریح کرد:هیات پزشکی ورزشی در اختیار تمام جامعه ورزش است.هیات پزشکی بدون هیچ عضو ورزشکار بصورت مستقیم در جمع ۱۰ هیات برتر استان قرار دارد که با توجه به شرایط هیات پزشکی ورزشی یک رکورد محسوب میشود.تمام جامعه ورزش بصورت غیر مستقیم تحت پوشش هیات پزشکی ورزشی هستند و از خدمات این هیات استفاده می کنند.

وی ادامه داد:ارائه خدمات درمانی،نظارت وبازرسی از بهداشت اماکن ورزشی و سازماندهی ورزشکاران و جامعه ورزش تحت پوشش بیمه ورزشی رسالت هیات پزشکی ورزشی است که بخش آموزش و پژوهش مهمترین هدف هیات پزشکی است. سعی کردیم با برنامه های منظم در قالب کمیته های مختلف از تمام ظرفیت هیات پزشکی ورزشی مازندران برای ارائه خدمات به جامعه ورزش استان استفاده کنیم. هیات پزشکی ورزشی نگاه ویژه ای به بخش آموزش دارد و با برگزاری ۵۱ دوره آموزشی برای ۲۱۰۰ نفر سعی در بالا بردن سطح دانش پزشکی جامعه ورزش مازندران دارد.

سرپرست هیات پزشکی ورزشی مازندران بیان کرد:در سال ۹۷ نسبت به زمان مشابه در سال ۹۶ بالغ بر ۹ درصد افزایش ورزشکار سازمان یافته را در استان شاهد بودیم که با توجه به روال رشد ۴ تا ۵ درصدی برای هیات های پزشکی این رقم یک رکورد محسوب میشود.این امر با کمک،اداره کل ورزش و جوانان مازندران،ادارات ورزش شهرستانها و تمامی هیات های رشته های مختلف در استان صورت گرفته است و از همه ی این عزیزان تقدیر و تشکر دارم که مارا در پیشبرد برنامه های هیات پزشکی ورزشی یاری نمودند.

گوهردهی در پایان تاکید کرد:نگاه هیات پزشکی ورزشی به حوزه قهرمانی و همگانی است و الویت را به ورزش همگانی اختصاص داده ایم تا سلامت را به جامعه برگردانیم.ورزش،شادابی را به جامعه تزریق می کند و هیات پزشکی وظیفه حفاظت از جامعه ورزش را دارد.سعی داریم تا در سال ۹۸ هم رشد خوبی را در افزایش ورزشکاران سازمان یافته صورت دهیم تا خدمات هیات پزشکی را برای تمام جامعه ورزش شاهد باشیم.از شخص مدیرکل محترم ورزش و جوانان مازندران در حمایت هایشان از هیات پزشکی ورزشی تشکر داریم و امیدواریم با کمک تمام جامعه ورزش شاهد پیشرفت هیات پزشکی مازندران باشیم.

تهیه و تنظیم:رضا وریجی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو