مختار مهدوی:با احدی بر سر حق ورزش ساری تعارف ندارم/خبرنگار:رضا وریجی

اختصاصی پرش:ورزش شهرستان ساری همیشه یکی از وزنه های ورزش استان مازندران بوده و است و بر حسب مرکزیت این شهرستان تقریبا اکثر فعالیت ها از ساری آغاز می شود.ساری یکی از غنی ترین شهرستان های استان مازندران به لحاظ استعداد های ورزشی است اما ضعف این شهرستان عدم استفاده صحیح از امکانات و اماکن ورزشی است که در اختیار مستاجرین اداره ورزش و جوانان ساری است و مشکلات بوجود آمده در این حوزه انرژی اداره ورزش ساری را صرف مطالبه گری امکانات خود می کند و از مسیر هدف ورزش،که کشف و پرورش استعداد ها و قهرمانان است خارج می کند و باعث کاهش فعالیت های ورزشی می شود.

اما اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری با تمام مشکلات این چنینی یکی از پرچمداران در بخش فعالیت های ورزشی است و حاشیه ها نتوانسته تاثیری بر دستگاه ورزش ساری بگذارد.

یکی از بزرگترین مشکلات اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری مقابله با سودجویان ماده ۸۸ قانون واگذاری اماکن ورزشی است که مشکلات زیادی را در پی داشت.

اداره ورزش شهرستان ساری اولین اداره ای بوده که پیگیری واگذاری اماکن ورزشی را در دستور کار قرار داده و با ورود دستگاه های نظارتی و کاوش این دستگاه ها در این حوزه مختار مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری مجاب شد تا با جدیت وضعیت اماکن ورزشی شهرستان ساری و قانون ماده ۸۸ را پیگیری کند.

مختار مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری با اشاره به این موضوع تصریح کرد:افراد سودجو با استفاده از این قانون حق ورزش را ادا نمی کنند و این موضوع ضربه سنگینی به بدنه ورزش ساری می زند.عدم پرداخت اجاره از سوی مستاجرین،استفاده نادرست و غیرکاربری از اماکن ورزشی،فرسودگی اماکن ورزشی همگی از آثار مخربی است که به شدت به ورزش مرکز استان آسیب می زند.

مهدوی ادامه داد:در راستای ورود دستگاه های نظارتی به موضوع عدم اجرای تعهدات مالی از سوی مستاجرین اماکن ورزشی شهرستان ساری در سدد بازپس گیری و مطالبه حق ورزش شهرستان ساری پیش می رویم و ما با احدی سر سازگاری نداریم.

وی اظهار داشت:این مشکلات انرژی را از اداره ورزش ساری می گیرد و ما را از مسیر پیشرفت و اهداف خود خارج می کند،اما اداره ورزش ساری ضمن مقابله با این مشکل فعالیت های خود را به صورت منظم در پیش گرفته و هیچگونه کم کاری در این زمینه صورت نگرفته است.برگزاری جشن بزرگ همایش پیاده روی شهرستان ساری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی که با کیفیت هرچه تمام تر برگزار شد می تواند گواه این موضوع باشد که ورزش ساری مسیری رو به جلو دارد.

متولی ورزش مرکز استان بیان کرد:پیگیری پروژه های نیمه کاره شهرستان یکی از مهمترین موضوعات پیش رو است که امیدواریم در تعامل با اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران و حضور وزیر محترم ورزش در ساری مشکلات پروژه های نیمه کاره شهرستان ساری رفع شود.

این مقام مسئول افزود:ضمن انجام برنامه های مختلف ورزشی در حوزه های مختلف،ساماندهی امور پرسنلی را نیز در دستور کار قرار دادیم و وضعیت اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری را در بخش پرسنلی و اداری سروسامان دادیم.

مختار مهدوی ضمن مهم خواندن حوزه ورزش قهرمانی تاکید کرد:قدرت هر شهر و استان قهرمانان ملی آن استان است و پرورش استعداد و قهرمانان یکی از موضوعات مهم ورزش است.اداره ورزش شهرستان ساری با توجه به اهمیت این موضوع در جهت چابک سازی هیات های ورزشی و تغییرات در هیات های کم کار عمل خواهد کرد.

مهدوی با اشاره به ورزش در حوزه بانوان گفت:همیشه ورزش بانوان یکی از ارکان های مهم ورزش بوده و ماهم با نگاه ویژه به این حوزه و بررسی دقیق امکانات مورد نیاز بانوان در تلاش برای هموار کردن مسیر ورزش بانوان ساروی هستیم.

پیشکسوتان ورزش که سرمایه های ورزش شهرستان ساری هستند همیشه یکی از حامیان ما بوده و انشاالله خواهند بود و ماهم با تجلیل و تکریم از این عزیزان از تجربیات آنان در راه تعالی ورزش ساری استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت:با رسیدگی به نقاط محروم که همیشه از نگاه ها دور بودند سعی در رفع مشکلات ورزشکاران این مناطق خواهیم داشت و با بررسی های دقیق میدانی تلاش داریم تا امکانات مورد نیاز مناطق محروم را فراهم سازیم.

یکی دیگر از نگرش های اداره ورزش شهرستان ساری همگانی کردن ورزش در بین جامعه و روی آوردن مردم به سمت ورزش همگانی است همانطور که استاندار محترم مازندران تاکید ویژه ای بر این موضوع در بین ادارات و جامعه داشته اند.

مختار مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری ضمن تشکر از اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران افزود:همیشه سعی بر این بوده تا با اداره کل ورزش مازندران تعاملات خوب و مناسبی را داشته باشیم که از این عزیزان جهت همکاری کمال تشکر را دارم و همچنین از نمایندگان عالی دولت در شهرستان هم که همیشه کمک حال ورزش ساری بوده اند تشکر می کنم.

مهدوی در پایان با تشکر از اصحاب رسانه بیان داشت:رسانه ها همیشه همراه ورزش شهرستان ساری بوده اند و بنده این عزیزان را همکاران خود می دانم و قطعا رسانه می تواند مارا در پیشرفت ورزش ساری کمک کند.

تهیه و تنظیم:رضا وریجی

مطلب بطور اختصاصی در هفته نامه فرهنگی ورزشی پرش چاپ و منتشر شده است.

هفته نامه فرهنگی ورزشی پرش کاری از گروه رسانه ای پرش با رویکرد بالا بردن سطح کیفی فعالیت های حوزه های مختلف شروع بکار کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو