تهدیدها به فرصت تبدیل شد / پرواز کهکشانی هندبال مازندران به رتبه ششم با کاپیتان شکیبافر

 اختصاصی نسیم ورزش: هندبال مازندران به رتبه ششم رنکینگ فدارسیون دست یافت. خبر کوتاه بود اما مغزدار و پر محتوا می باشد. هندبال مازندران در گذشته ای نه چندان دور و در حالی که از عدم ثبات مدیریت رنج می برد در شرایط مطلوبی قرار نداشت. باور کردنی نبود اما باید گفت هندبال مازندران در بین ۳۱ استان در رتبه ۲۶ قرار داشت و این به معنای مرگ تدریجی این رشته ورزشی می باشد.

شکیبافر

شکیبافر با اقتدار از مجمع انتخابات هیات هندبال مازندران سربلند بیرون آمد و این تازه ابتدای کار محسوب میشد . اعضای مجمع به تغییر رای دادند. شکیبافر با ویرانی های فراوانی روبرو بود. هندبال مازندران درجا زده بود و استعدادهای هندبالی به هرز می رفتند.

سکون و عدم تحرک در هندبال مازندران آفت جدی محسوب می شد. منابع انسانی در هندبال مازندران در بخش های داوری ، بازیکن و مربی بسیار محدود بود . مصائب هندبال مازندران در گذشته و نگرانی و عدم اعتماد جامعه هندبال مشکلات پیش روی مدیریت شکیبافر محسوب می شد. آمار و ارقام هندبال مازندران از نبود برنامه ریزی و راهکارهای مناسب در جهت رشد و ارتقا این رشته ورزشی خبر میداد. هندبال مازندران پژمرده شده بود و طوفان مشکلات ستون های این رشته ورزشی را فرو ریخته بود‌. هندبال مازندران خبر ساز نبود و به خوابی عمیق فرو رفته بود.

شکیبافر زمانی که در مسند امور قرار گرفت چهره هندبال مازندران نافرم بود و اکثر کارشناسان ورزشی موفقیت او را در این رشته ورزشی با وضع موجود بسیار ضعیف تصور می کردند. اما این محمد حسین شکیبافر بود که تهدیدها را به فرصت تبدیل نمود برای پیشرفت و ترقی ورزش هندبال جانانه تلاش کرد و با یک حرکت دو ضرب در یک سال و نیم توانست هندبال مازندران را کهکشانی کند. این در حالی است که مسئولین فدراسیون رضایت کامل خود را از برنامه ها و فعالیت های هیات هندبال اعلام کردند.

هندبال مازندران حالا در جایگاه ششم سراسر استانها قرار گرفته است پروازی ۲۰ پله ای با کاپیتان شکیبافر که توانست با وجود تمام ناملایمتی ها شایستگی های مدیریتی خود را در ورزش مازندران به اثبات برسانند. کسانی که مدعی بودند شکیبافر مدیریت ورزشی ندارد نمی توانند به سادگی از کنار آمار و ارقام بگذرند نمی شود شایستگی ها را نادیده گرفت و نمی توان پیروزی و موفقیت های هندبال مازندران را سانسور نمود.

آمار و ارقام و بررسی های کارشناسی گویای تفکری صحیح در هندبال مازندران می باشد. نقدهای خارج از آمار و به دور از تحلیل های کارشناسی برای مردم فهیم و ورزش دوست مازندران جای ندارد مازنی ها با اعداد و ارقام ورزش مازندران را می سنجند. نقدهای کارشناسی همراه با راهکار سبب رشد و توسعه هندبال مازندران خواهد شد. کسانی که بر مدیریتی شکیبافر خورده میگرفتند حالا در مقابل دستاوردهایش سر تعظیم فرو خواهند آورد. حالا هندبال مازندران نیز در کشور آقایی می کند دیگر سرخورده هندبال نخواهیم بود و با افتخار سرمان را بالا می کنیم. هندبال مازندران چند وقتی با برگزاری لیگ های پایه، استعدادیابی را در استان نهادینه کرده است.

نقش سایر مسئولین هیات هندبال مازندران در این موفقیت بی بدیل می باشد. مهدوی نائب رییس هیات هندبال که به جد توانست بانوان هندبال مازندران در تمامی بخش ها ساماندهی کند. علیرضا بکماز دبیر هندبال مازندران که خود بیش از هر کسی مشکلات پیش روی هندبال مازندران را میداند و فنی ترین عضو این رشته ورزشی در استان محسوب می شود. محسن بیگلرپور قائم مقام استان و رییس هیات هندبال ساری که از کشفیات خوب شکیبافر محسوب می شود که علاوه بر برنامه ریزی در استان توانسته است هندبال مرکز مازندران را پررنق نماید.

امیر آقایی مرد استعداد یابی هندبال مازندران می باشد که توانسته است سیل عظیم استعدادها را به هندبال مازندران گسیل نماید. هندبال مازندران توانست با مدیریت شکیبافر و همراهی و تلاش سایر همکاران هیات به این مهم دست یابد‌. دیگر هندبال مازندران تنها نیست منابع انسانی کاربلد و هندبال فهمی دارد که می توانند با قدرت سکان این رشته ورزشی را به موفقیت سوق دهند.

این حاصل تلاش مدیری است که به همکاران خود اعتماد کرد فرصت داد و نتیجه گرفت. سنگ اندازی و ناملایمتی های بسیاری پیش روی مدیریت شکیبافر قرار داشت اما او بی تفاوت به تمامی این مسائل به اهداف خود می اندیشید و توانست با آرامش مثال زدنی خود را از حواشی دور کند.

رتبه ششم هندبال مازندران در کشور پیام مهم و اساسی دارد و پیامش این است که تلاش و کوشش همراه با برنامه ریزی و هدف گذاری مجموعه را به سرمنزل مقصود رهنمون خواهد کرد. مسئولین ورزشی مازندران بایستی در جهت اعتلای هندبال مازندران به یاری مسئولین هیات هندبال در استان بشتابند تا شاهد موفقیت های بیش از پیش ورزش مازندران باشیم. هندبال مازندران حرفهای زیادی برای گفتن دارد مسئولین ارشد مازندران با تزریق بودجه و حمایت های معنوی میتوانند در استمرار این موفقیتها نقش بسزایی داشته باشند.

حالا باید برای ادامه مدیریت شکیبافر در هندبال مازندران قدم های محکمی برداشته شود. زیرا نا امید شدن و پرهیز از مدیریت او می تواند عصر یخی هندبال مازندران را به همراه داشته باشد. دورنمای این رشته ورزشی در استان دلنشین و کارا می باشد که میتواند به رشد استعدادها در هندبال مازندران خوشبین بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو