کامرونی ها برای کارلوس کی روش دندان تیز کردند / احتمال جدایی سرمربی ۷ ساله ایران

 

نسیم ورزش: کامرونی ها برای کارلوس کی روش دندان تیز کردند / احتمال جدایی سرمربی ۷ ساله ایران/ سرمربی ۷ سال گذشته تیم ملی فوتبال ایران جزو گزینه‌های مربیگری شیران رام نشدنی است.

سایت کامرنیوز کامرون در گزارشی عنوان کرد احتمال این که کارلوس کی‌روش در آینده سرمربیگری تیم ملی فوتبال این کشور را برعهده گیرد، وجود دارد.

براساس اعلام این سایت مسئول فنی پرتغالی که از سال ۲۰۱۱ تیم ملی کشورمان را تمرین می‌دهد، در بین گزینه‌های مورد نظر برای هدایت تیم آفریقایی است.

البته در کنار او چهره‌های همچون جان توشاک، کلود ماکله‌له، ویلی سانیول دیدیه سیس، فیلیپ تروسیه، اوبر ولو، آلن ژیرس و پیرماری لوشانتر، دیونه ان‌کی، دجون کوپ و ژان پل آکونو به عنوان نامزد احراز این پست مطرح هستند.

کارلوس کی روش یکی از معدود مربیان محبوب تیم ملی ایران است که به خاطر عدم موفقیت در مسابقات فوتبالی کنارگذاشته نشد.با اینکه این مربی پرتقالی در مسابقات جام ملت های آسیا نتیجه مطلوبی کسب نکرده بود ، نه تنها از محبوبیت او کم نشد بلکه باعث شد تا پس از این رقابت ها با تشویق مردم در فرودگاه و حمایت بی سابقه مردم روبه رو شود. اما به راستی دلیل اصلی محبوبیت او چیست؟

در این مطلب سعی کردیم زوایای تازه ای از زندگی این مربی پرتغالی را مورد بررسی قرار دهیم. 

متولد موزامبیک
کارلوس کی روش در اول مارس ۱۹۵۳ در نامپولا موزامبیک به دنیا آمده و کودکی خود را در آنجا گذرانده است. با اینکه پدرش همچنان در موزامبیک است اما وی پس از چند سال زندگی در آن کشور به پرتغال مهاجرت کرده و در آنجا به زندگی اش ادامه می دهد. پدر کی روش کارمند شرکت راه آهن «فروویااریو» شهر نامپولا بود و مشکلات مالی خانواده او سبب شد تا کارلوس بیش از پیش به مسائل تجاری علاقه مند شود. 
 
کارلوس کی روش   
 
او از همان دوران نوجوانی به فوتبال روی می آورد و پس از چند سال بازی در تیم های مختلف، تصمیم می گیرد وارد عرصه مربیگری شود. با توجه به اینکه موزامبیک از مستعمره های پرتغال به شمار می آمده، تعداد زیادی از ستاره های سابق فوتبال پرتغال از جمله اوزه بیو فقید متعلق به این کشور هستند و کی روش هم در زمره این افراد به شمار می رود. 
 
غیرت کی روش به تیم ملی
 حرکاتی که او بعد از بازی با کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی داشت، اتفاقاتی که در جریان بازی با آرژانتین در جام جهانی رخ داد و اعتراض های او به داور استرالیایی بازی با عراق نمونه ای از حرکات غیرتی کی روش روی نیمکت تیم ایران بود که بر محبوبیت او در ایران افزود. 
 
برخورد بسیار مودبانه با بازیکنانش
 با اینکه گفته می شود کی روش هنگام ناراحتی بسیار عصبانی می شود و الفاظ چندان مناسبی به کار نمی برد اما هنگام برخورد و صحبت با بازیکنان بسیار مودب است. او اعتقاد دارد این مربی است که می تواند به شخصیت بازیکنش اضافه کند و اگر با او مودبانه برخورد کند، بازیکن دچار هیچ گونه فشاری از لحاظ روحی نخواهد شد. 
 
علاقه ای به رانندگی با مورانوی شکلاتی رنگش ندارد
 کی روش علاقه ای به رانندگی ندارد و به همین خاطر بیشتر راننده اختصاصی اش پشت فرمان می نشیند. او یک راننده شخصی دارد که با خودروی مورانوی شکلاتی رنگش در ایران تردد می کند. این خودرو را فدراسیون فوتبال هنگام حضور کی روش در ایران به او تحویل داد تا یا خودش یا راننده اش هرجا که دوست دارند با آن بروند. کی روش از ترافیک تهران تعجب می کند و علاقه ای به گشت و گذار در تهران در مواقع ترافیک ندارد. 
 کی روش به شدت به تمیزی ماشینش اهمیت می دهد به طوری که خودرویش همیشه باید تمیز باشد. او به مسائل فنی هم دقت دارد. یک بار که برای سفری به خارج از تهران رفته بود و متوجه نقص فنی ماشین شده بود به شدت عصبانی شده بود. 
 
تجارت الماس کی روش
 مدتی پس از حضور کی روش در ایران یک سایت آفریقایی مدعی شد او در کار تجارت الماس حضور فعالی دارد و حتی یک معدن الماس هم دارد. خبری که کی روش آن را تکذیب کرد و گفت:«اگر معدن الماس داشتم، دیوانه بودم در دمای ۴۲ درجه کار کنم، دیوانه بودم بایستیم و مواظب باشم ساق بازیکنانم آسیب  نببیند؟»
 
پدر استعدادیابی در پرتغال
 به جرات می توان گفت او یکی از ۱۰ نفری است که در دنیا استعدادهای ناب را کشف می کند. خیلی ها در پرتغال او را پدر استعدادیابی این کشور می دانند. نونوگومز، لوئیز فیگو، کریستیانو رنالدو، نانی و. . . را کی روش به دنیای فوتبال حرفه ای معرفی کرده است. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو