۴۰۰ باشگاه پرورش اندام نسخه پیچ در کشور پلمپ شد

نسیم ورزش: رئیس فدراسیون پرورش اندام گفت که امسال بازرسان وزارت ورزش و جوانان با همکاری فدراسیون ۴۰۰ باشگاه پرورش اندامی را که برای جوانان نسخه مکمل دارویی می نوشتند ، پلمپ کردند.

 

ناصر پورعلی فرد  در ساری افزود : پارسال نیز حدود ۳۶۰ باشگاه نسخه پیچ در کشور تعطیل شدند.
وی با اعلام این که بیشتر این باشگاه ها فاقد مجوز بودند ، هشدار داد : فدراسیون به دنبال تعطیلی تمامی باشگاه های غیرمجاز است.
رئیس فدراسیون پرورش اندام مسئولیت برخورد با باشگاه های غیر مجاز را بر عهده ادارات کل ورزش و جوانان استان ها دانست و گفت که این ادارات امکانات خوبی برای برخورد در اختیار دارند.
وی خواستار همکاری بیشتر هیات های پرورش اندام با ادارات کل ورزش و جوانان در این زمینه شد.
رئیس فدراسیون پرورش اندام آمار باشگاه های پرورش اندام غیرمجاز در کشور را افزون بر دو هزار واحد اعلام کرد . پورعلی فرد گفت که ۱۲ هزار باشگاه پرورش اندام دارای مجوز هم در کشور فعالیت دارند که حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جوانان علاقه مند در آنها تمرین می کنند .
وی از رشته ورزشی پرورش اندام به عنوان رشته ای نام برد که به خاطر آمار بالای ورزشکاران فعال در حال تبدیل شدن به ورزش همگانی است .
رئیس فدراسیون پرورش اندام با تاکید بر این که مربیان باشگاه های مجاز حق نسخه پیچی برای بازیکنان و ورزشکاران این رشته ورزشی را ندارند ، هشدار داد : مربیانی که دست به این کار بزنند، مدرک مربیگری آنها باطل می شود.
پورعلی فرد افزود : ورزشکاران ما در این رشته ورزشی نیز برای سلامت ورزشی خود باید از دریافت مکمل های دارویی از مربیان خودداری کنند و این کار بر عهده کارشناسان و پزشکان تغذیه است.
رئیس فدراسیون پرورش اندام به منظور شرکت در آئین افتتاحیه رقابت های پرورش اندام قهرمانی کشور به مازندران سفر کرد. این مسابقات در سه رده سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان از امروز جمعه در ساری آغاز شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *