فرجی: موقعیت عالی اراضی روستای دیوکتی مثال زدنی است…

نسیم ورزش: بابک فرجی دهیار روستای دیوکتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نسیم ورزش گفت: فرجی: موقعیت عالی اراضی روستای دیوکتی مثال زدنی است روستای دویوکتی از موقعیت جغرافیایی بسیاری خوبی برخودار است این روستا جوانان فعالی دارد اعضا  شورا این محل از جمله وحید روشنبین رئیس شورای ، مهدی نیکزادمهر و امیر احمدیان عضو شورا می باشند.

روستای دیوکتیروستای دیوکتی 2

به گزارش پایگاه خبری نسیم ورزش ، فرجی عنوان داشت: این روستا نزدیک ترین و اولین روستا به سمت جاده دریا می باشد که روستاهای همجوار آن از سمت شرق به روستای دریک ، سمت غرب روستای زرگرباغ ، سمت جنوب ساری و از سمت شمال به روستای درازمحله و خارمیان می باشند.

وی ادامه داد: روستای دیوکتی از لحاظ جغرافیایی دارای ۷۰۰هکتار اراضی می باشد و ۳۵۰۰۰ خانوار ساکن این روستا هستند.

فرجی عملکرد یک ساله این روستا را اینگونه تشریح نمود که: از بدو ورودشان به عنوان دهیار این روستا عملکرهایی شامل: بازسازی سیل وارد شده ، ایمن سازی ، زیبا سازی ، آسفالت مدرسه فرهادی با همکاری شهرداری ، رفع مشکلات مدرسه ، احداث زمین والیبال در محل نزدیک به آرامگاه ، بازسازی کل آرامگاه ، احداث زمین ۳۰۰۰ متری فوتبال ، دیوار کشی درب ورودی زمین ، کاشت نهال، بازسازی قبور آماده انجام شده است.

وی افزود: اهالی این روستا در حال رفع مشکلات منبع اصلی آب پاکسازی نشده می باشند و همچنین خاطرنشان کرد: در زمینه برق و گاز اهالی روستا مشکلی ندارند.

فرجی بیان داشت: احداث پارک مادر که زمینش اهدائی از طرف مرحومه هوری نساء باباپور خادم حسینیه ۱۲۰۰ متر می باشد.

وی گفت: زیبا سازی پارک کودک و حصار پیست اسکیت مانده است و نیاز به حمایت مدیران دارد تا بتوانیم این امکانات برای اهالی این روستا کامل شود. بیشتر اهالی این روستا کشاورز می باشند و این روستا از امکاناتی شامل ، نانوایی ، پیراش، باشگاه برای ( بانوان و آقایان) کارگاه چوب ،خیاطی و… می باشد.

وی عنوان نمود:  در خصوص جشن نیمه شعبان با حضور بخشدار مرکزی محترم  همایشی باشکوه برای اهالی این روستا انجام شد که از خیرین این روستا تجلیل بعمل آمد.

فرجی ادامه داد: ۸۰ درصد جوانان این روستا دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند و دارای جوانان ورزشکار از جمله کیمیا بابایی و آقای نیکزاد در حوزه تکواندو می باشند.

دهیار دیوکتی در خصوص پروژه راه اصلی عنوان کرد: ۵۰ درصد راههای این روستا با حمایت اهالی روستا آسفالت شده است و با استانداری جهت هزینه های مقبول شده صحبت و قولهایی جهت مساعدت دریافت شده است.

فرجی در خصوص مشکلات رفت و آمد اهالی روستا گفت: اهالی این روستا از لحاظ رفت و آمد به شهر مشکلات بسیاری دارند.و از مسئولین تقاضا دارم تا در رفع این مشکل ما را حمایت نمایند.

دهیار دیوکتی عنوان کرد: پایین ترین قسمت روستا از عقب نشینی بسیار خوبی برخوردار است و طرح هادی مناسبی می توان اجرا نمود.

  فرجی در رابطه با نظافت محل بیان داشت: تمام هزینه های این محل برای نظافت از طریق دهیاری هزینه شد اما هزینه های انجام شده هنوز دریافت نشده است.وی گفت: در این روستا ساخت و ساز غیرمجاز بسیاری انجام می شود و از طرف سازمان جهاد کشاورزی مازندران به هیچ عنوان حمایت نمی شود.

فرجی گفت: زمانیکه درآمد کشاورزی کم باشد زمینها فروخته خواهد شد و کشاورزی به حالت راکت درمی آید.

وی در پایان عنوان داشت: تشکر می کنم از همه مسئولین بخصوص نیروی انتظامی بخشدار محترم و فرماندار ساری و استاندار محترم مازندران و تمامی مسئولینی که ما را در انجام وظایف حمایت میکنند. و امیدوارم این حمایت بیشتر شود تا بتوانیم روستایی آباد داشته باشیم./فریبا یوسفی زاده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *