آغاز اجرای طرح زمستانی پلیس راه مازندران

اجرای طرح زمستانی پلیس راه مازندران از امروز چهارشنبه با استقرار تیم های امداد و نجات در محورهای اصلی استان آغاز شد و تا پایان سال ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبر و تحلیلی نسیم ورزش در این طرح نیروهای پلیس راه به همراه تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر ،دانشگاه علوم پزشکی ، آتش نشانی و راه و شهرسازی در محورهای کندوان (کرج – چالوس )هراز ، فیروزکوه و کیاسر به ساری مستقر می شوند.
فرمانده انتظامی مازندران در مراسم آغاز اجرای طرح زمستانی گفت که ۲۰۰ دستگاه انواع خودروی سبک و سنگین به همراه ۳۰۰ نفر نیروی انسانی در قالب تیم های امداد و نجات و کنترلی در محورهای اصلی مازندران مستقر می شوند .
مازندران ۱۰ هزارو ۷۰۰کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که ۳۵۰کیلومتر آن کوهستانی است.
سردار محمود میر فیضی افزود : با توجه به وجود مواهب الهی گردشگری و حضور مسافران به این استان در تمام ایام سال ،ترافیک در فصل زمستان در چهار محور مواصلاتی استان زیاد می شود.
وی ادامه داد : ایجاد امنیت و آرامش سفر برای مسافران و گردشگران به این استان و این حجم گسترده مسافرت ها نیازمند همدلی و همراهی همه دستگاههای اجرائی ، امدادی و خدماتی است و باید در تمامی زمینه ها آمادگی لازم برای کنترل ترافیک و بحران در این استان وجود داشته باشد.
میر فیضی گفت : ۱۳ منطقه برفگیر و ۱۵ نقطه حادثه خیز در طول محورهای مازندران وجود دارد که در سال های اخیر اقدامات موثری برای کنترل مناطق برف گیر و کاهش تقاط حادثه خیر انجام شده است .
وی از کاهش ۱۷ درصدی تصادفات منجر به فوت و کاهش ۱۳ درصدی آمار متوفیان ناشی از حوادث رانندگی امسال در استان خبر داد و اظهار داشت : در مجموع در کل تصادفات به وقوع پیوسته در استان شاهد کاهش ۶ درصدی آمار تصادفات هستیم و در کل کشور نیز استان مازندران از وضعیت خوبی برخوردار است .
فرمانده انتظامی مازندران با قدردانی از تعامل و همکاری همه دستگاههای امدادی و خدمات رسان برای کنترل محورهای استان با نیروی انتظامی ، بر ادامه این تعامل وهمکاری ها تاکید کرد و گفت : با ایجاد زمینه های این تعامل و همکاری ها نتایج بسیار خوبی حاصل شده است که حاصل آن افزایش خدمت رسانی به مردم در محورهای استان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو