۳۴ هزار نفر در کشور آلوده به ویروس «اچ.آی.وی» هستند

نسیم ورزش : عضو هیأت علمی گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ۳۴ هزار نفر در کشور آلوده به ویروس «اچ.آی.وی» هستند.

 ویروس «اچ.آی.وی»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، مهرناز رسولی‌نژاد اظهار کرد: کشور ما در منطقه خاورمیانه قرار دارد و با وجود محدودیت‌های اقتصادی که کشورهای همسایه دارند ما می‌توانیم نقش مهمی در کنترل بیماری‌های عفونی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه یکسری از بیماری‌های عفونی در کشور ما وجود دارند و بقیه کشورهای اطراف هم می‌توانند به این بیماری‌ها در کشور دامن بزنند، افزود: برگزاری سمینارهای تخصصی انواع بیماری‌ها سبب می‌شود تا پزشکان با ارتباط بیشتر تصمیمات خوبی اتخاذ کنند.

عضو هیأت علمی گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه تصمیماتی که از سوی انتقال خون گرفته می‌شود بیشتر بالینی است و می‌تواند در برنامه‌ریزی برای اهدا و پالایش خون مؤثر باشد، تصریح کرد: بیماری‌های عفونی در حال پیشرفت در کشور شامل بیماری عفونی «اچ.آی.وی»، سل و تب مالت است.

رسولی‌نژاد با اعلام اینکه بیماری‌های انگلی مانند مالاریا در کشور حذف شده است، گفت: بیماری‌های ویروسی در همه جای دنیا دیده می‌شود اما رسانه‌های ملی نقش مهمی در افزایش آگاهی مردم در مراقبت و پیشگیری از بیماری‌های عفونی دارند.

وی به شناخته شدن حدود ۳۴ هزار نفر مبتلایان به بیماری «اچ.آی.وی» در کشور خبر داد و افزود: افزایش مبتلایان به ویروس «اچ.آی.وی» در کشور موجب نگرانی است.

این پزشک متخصص با اعلام اینکه افزایش ویروس «اچ.آی.وی» از طریق تماس جنسی است، ادامه داد: در گذشته انتشار ویروس «اچ.آی.وی» از طریق معتادان مبتلا به بیماری ایدز انجام می‌شد اما در حال حاضر تماس جنسی و رفتار پُرخطر سبب ترویج ویروس ایدز در کشور می‌شود.

رسولی‌نژاد افزایش آگاهی جوانان و نوجوانان را مورد تاکید قرار داد و گفت: افرادی که رفتارهایی داشتند باید مورد مراقبت درمانی قرار گیرند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *