حسین ذبیحی: رشد و توسعه ورزش دانشگاهی مستلزم نگاه ویژه مسئولین میباشد

حسین ذبیحی رئیس هیات ورزش دانشگاه های مازندران  گفت : رشد و توسعه ورزش دانشگاهی مستلزم نگاه ویژه مسئولین میباشد.

حسین ذبیحی

حسین ذبیحی

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش دکتر حسین ذبیحی رئیس هیات دانشگاه های مازندران گفت :ورزش دانشگاهی از دو بعد تشکیل می شود که این دو بعد شامل ورزش همگانی و ورزش قهرمانی میباشد ، ورزش همگانی ورزش مخصوص دانشگاه هاست که درون خود دانشگاه ها برگزار میشود.ورزش قهرمانی در رشته های مختلف برگزار میشود و هیات ورزشی دانشگاهی استان ها یک تیم را به عنوان تیم برتر به فدراسیون ورزش های ملی معرفی می کنند.

ذبیحی در ادامه افزود: باتوجه به آغاز سال تحصیلی بیشترین برنامه های محوری ورزش دانشگاهی از مهر ماه سال جاری برگزار میشود.

حسین ذبیحی در خصوص پیشرفت و ارتقاع ورزش دانشگاهی مازندران عنوان داشت: دانشگاه و جایگاه آن باید به عنوان مولد ورزش باشد یعنی دانشگاه باید توانایی لازم را داشته باشد تا اشخاص بعد از دانشجو شدن در کنار تحصیل برای حمایت دانشگاه بتوانند ورزشکار حرفه ای هم شوند.

رئیس هیات ورزش دانشگاهی مازندران اذعان داشت: متاسفانه اغلب دانشگاه های کشور ، ورزشکار های حرفه ای که سابقه طولانی در ورزش دارند را به خدمت می گیرد. شاید علت آن عدم استعدادیابی و سرمایه گذاری ریشه ای برای ورزش دانشجویان میباشد.

حسین ذبیحی یکی از برنامه های مهم این هیات را استعدادیابی ورزش در دانشگاه های مازندران دانست و عنوان داشت: کار اصلی این هیات پیدا کردن استعدادهای ورزشی در دانشگاه ها ، حمایت از آنها و فرستادن دانشجویان به فدراسیون ورزش های ملی دانشجویی می باشد.

ذبیحی در پاسخ به سوال خبرنگار تیرنگ در خصوص اینکه اداره کل و ورزش و جوانان مازندران تا چه اندازه از این هیات حمایت می کند بیان داشت: علی رغم اینکه هیات ورزش دانشجویی به حاظ کمیت از منحصرترین هیات هاست ، به عنوان مثال در استان مازندران صد و پنجاه هزار دانشجو زیر مجموعه این هیات می باشند متاسفانه کمک خاصی از سوی اداره کل ورزش و جوانان مازندران به این هیات انجام نمی پذیرد. انتظار داریم از مدیر کل محترم ورزش و جوانان مازندران مساعدت بیشتری نسبت به ورزش دانشجویی داشته باشند.

رئیس هیات ورزش دانشگاهی مازندران افزود : باتوجه به اینکه در هر خانواده حداقل یک دانشجو وجود دارد به همین دلیل مساعدت به این هیات به منظور ارتقاع سطح ورزش خانوار مازندران محسوب میشود.

ذبیحی در پایان عنوان داشت : نگاه ویژه مسئولین سبب رشد و توسعه رشته های ورزشی این هیات خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *