شمیم رزاقی بانوی اول اسکیت مازندران مسافر چین شد/اسکیت مازندران همچنان خوش میدرخشد

شمیم رزاقی اسکیت سوار شایسته مازندرانی عضو تیم ملی اسکیت سرعت جوانان ایران که موفق شد در تست انتخابی تیم ملی اسکیت سرعت نفر برتر این دوره از مسابقات شود مسافر چین شد.

شمیم رزاقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش:در پایان تست انتخابی تیم ملی اسکیت سرعت ایران که در تاریخ ۷ شهریورماه در آکادمی ملی اسکیت آزادی برگزار شد  شمیم رزاقی با برتری قاطع نسبت به همه رقبا نفر اول این انتخابی شد .

این بانوی عنوان دار مازندرانی در میادین کشوری، تنها ورزشکار رده سنی نوجوانان می باشد که در معیت چهار ملی پوش رده سنی جوانان عازم این مسابقات خواهد شد.

بازیهای  آسیایی اسکیت دوم لغایت دوازدهم آبان ماه سال جاری در شهر لی شو کشور چین  برگزار خواهد شد.

گفتنی است رشته های اسکیت عبارتند از:سرعت,استقامت,نمایشی,اسکیتهای هاکی,اگرسیو اسکیت سرعت در ایران از مهر ماه سال ۱۳۸۰ شکل گرفت این رشته به دو دسته داخل سالن و خارج سالن تقسیم می‌شود. در رشته خارج سالن نیز به دو رشته مسیر بسته و جاده‌ای تقسیم می‌شود تجهیزات اسکیت: کفش اسکیت : در ابتدا برای یادگیری اسکیت سرعت استفاده از کفشهای چهار چرخ و ساق بلند نه تنها ضرری ندارد بلکه توصیه نیز می شود اما بعد از یادگیری باید روی کفشهای پنج چرخ و ساق کوتاه تمرین کرد تا به آنها کاملا عادت کنیم زیرا در پیشرفت و موفقیت در مسابقات به ما کمک میکنند کلاه ایمنی: کلاههای ایمنی نبایستی پشت سر گذاشته شود ، باید جلوی سر و بالای ابرو قرار بگیرد تا کلاه ایمنی رو.ی سر لیز نخورد و در دید اسکیت باز در طول مدت مسابقه یا تمرین خللی ایجاد نکند .

دستکش ، زانو بند ، آرنج بند: می توان در مسابقات استفاده نمود اسکیت سرعت(Speed skating) اکثر اسکیت های سرعت دارای ۵ چرخ هستند و فقط در صورتی ۴ چرخ دارند که یا اسکیت باز دارای پای کوچکی باشد و یا بخواهد وزن اسکیت را کاهش دهد.

همچنین چرخها دارای قطری بین ۷۶ تا ۸۲ میلیمتر یا بیشتر هستند. چکمه ها ساق کوتاهی دارند . و ترجیحاً از مواد سبک وزن مانند یک ماده ترموپلاستیک با قابلیت شکل گیری که بتوانند قالب پا را بگیرند ساخته می شوند و کسانی به این رشته رو می آورند که علاقمند به حرکات سرعتی و استقامتی هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *