حمله موشکی ارتش یمن به بزرگترین شرکت نفتی عربستان/ کلوخ انداز را پاداش سنگ است!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش واحد موشکی ارتش یمن با یک فروند موشک بالستیک تاسیسات شرکت نفتی آرامکو را در منطقه جیزان در جنوب عربستان هدف قرار داد و خسارت زیادی به تاسیسات آن وارد کرد.

موشکی ارتش یمن

موشکی ارتش یمن

 واحد موشکی ارتش یمن با یک فروند موشک بالستیک شرکت نفتی آرامکو را در منطقه جیزان در جنوب عربستان هدف قرار داد.

شرکت آرامکو بزرگترین شرکت نفتی عربستان است.

شبکه المسیره یمن گزارش داد موشک بالستیک یمنی‌ها به هدف اصابت و باعث وارد آمدن خسارات فراوان به این شرکت نفتی شده است.

حملات تلافی جویانه یمنی‌ها به این شرکت و پایگاه‌های نظامی عربستان در جنوب این کشور در شرایطی صورت می گیرد که رژیم عربستان روزانه و به دفعات منازل، بازارها، بیمارستانها، خطوط مواصلاتی و زیرساخت‌‎های یمن را در مناطق مختلف این کشور بمباران می‌کند.

در چند روز گذشته حملات نیروهای یمنی به مواضع عربستان در حالی صورت می گیرد که جنگنده های سعودی روز سه شنبه در ادامه حملات هوایی خود به یمن، یک منزل مسکونی را در استان صنعا پایتخت، بمباران کردند که در پی آن ۱۶ غیر نظامی کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

همچنین عربستان با بمباران بیمارستانی در منطقه عبس در استان حجه در شمال غرب یمن، ۲۶ یمنی را کشت و ۴۰ تن دیگر را زخمی کرد.

بیش از ۵۰۰ روز از آغاز حملات هوایی ائتلافی از کشورهای عربی به سرکردگی عربستان در یمن می گذرد و براساس اعلام گروه های مدافع حقوق بشر و نهادهای وابسته به سازمان ملل، بیش از ۹ هزار نفر در این مدت در جریان ناآرامی های این کشور کشته شده اند.

متاسفانه امریکا و کشورهای غربی نسبت به جنایتهای کشور عربستان بی تفاوت بوده و اقدامی در جلوگیری از این تجاوزات صورت نداده اند بلکه عربستان را بارها مورد حمایت خود قرار داده اند و از حملات عربستان به مردم مظلوم یمن حمایت جانانه ای قرار دادند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *