فدراسیون بین المللی ژیمناستیک از تصمیم آی او سی حمایت کرد

فدراسیون بین المللی ژیمناستیک از تصمیم کمیته بین المللی المپیک در مورد محروم نکردن ورزشکاران روسیه از حضور در المپیک ریو ۲۰۱۶ حمایت کرد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، بخش مطبوعاتی فدراسیون بین المللی ژیمناستیک امروز (دوشنبه) اعلام کرد: فدراسیون بین المللی ژیمناستیک از تصمیم کمیته بین المللی المپیک در مورد محروم نکردن کاروان روسیه از المپیک ریو حمایت می کند.
فدراسیون بین المللی ژیمناستیک به تصمیم هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک در مورد حضور ورزشکاران روس در بازیهای المپیک ریو کاملا متعهد است و براساس معیارهای تعیین شده آی او سی ورزشکاران واجد شرایط را مشخص می کند.
کمیته بین المللی المپیک دیروز (یکشنبه) تصمیم گرفت که تیم ملی روسیه را از حضور در بازی های المپیک محروم نکند. با این حال محرومیت دوومیدانی کاران روس به علت دوپینگ همچنان به قوت خود باقی است.
براساس اعلام آی او سی، فدراسیون های ورزشی مجزا در مورد هر حضور هر یک از ورزشکاران روس در بازیهای ریو تصمیم خواهند گرفت.
بدنبال انتشار گزارش سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ مبنی براینکه روسیه از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ برنامه دوپینگ سازمان یافته ای را اجرا می کرده است، وادا خواستار محروم شدن کامل کاروان روسیه از حضور در بازیهای ریو ۲۰۱۶ شد. اما آی او سی بعد از یک هفته بررسی تصمیم گیری درباره حضور یا غیبت ورزشکاران روس در المپیک را بر عهده فدراسیون های بین المللی ورزشی گذاشت.
بازی های المپیک از ۵ تا ۲۱ اوت (۱۵ تا ۳۱ مرداد) در ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *