۲۸ هزار تن مرکبات یخ زده و دور ریز از باغداران ساری خریداری شد

نسیم ورزش : فرماندار شهرستان ساری گفت : تاکنون ۲۸ هزار تن مرکبات یخ زده و دور ریز از باغداران این شهرستان خریداری و از چرخه توزیع خارج شد .

 

28 هزار تن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، احمد حسین زادگان  افزود : این میزان مرکبات از اول تا ۱۴ دی ماه امسال از باغداران خسارت دیده از برف و یخبندان خریداری شد .
وی ادامه داد :خرید این میزان محصولات در قالب بسته حمایتی کمک بلاعوض دولت تدبیر و امید از باغداران زیان دیده از سرما و برف ماه آذر گذشته انجام شده است .
بر اساس مصوبه استانی، پرتقال زیر درختی، یخ زده و غیر قابل مصرف باغداران مازندران با قیمت هر کیلو گرم ۳۵۰ تومان خریداری و امحا می شود.
فرماندار ساری گفت که براساس برآوردهای صورت گرفته حدود ۳۰ درصد از محصولات مرکبات شهرستان ساری در جریان بارش برف آذرماه امسال خسارت دید که خرید مابقی محصولات خسارت دیده در مرحله بعدی انجام خواهد شد.
حسین زادگان گفت که امسال بارش برف و وقوع یخبندان آذرماه امسال خسارت سنگینی را به باغداران شهرستان ساری وارد کرد .
وی با اشاره به اینکه دولت برای نخستین بار امسال خرید تضمینی مرکبات را در دستور کار قرار داده است ، ادامه داد : همچنین جلوگیری از واردات مرکبات دیگر اقدام امسال دولت برای حمایت از کشاورزان و باغداران مازندران است .
حسین زادگاه تصویب کمک بلاعوض ۰ ۳۰ میلیارد ریالی ، تصویب تسهیلات بانکی به مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال با بهره ۱۱ درصد و استمهال و تمدید تسهیلات بانکی را به عنوان بخش دیگری از حمایت های ویژه دولت برای کشاورزان خسارت دیده مازندران اعلام کرد .
بیش از ۹۰ هزار هکتار سطح زیر کشت اراضی باغی و زراعی شهرستان ساری است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *