پتانسیل خوبی از نظر مکانی و بازیکن در ایران وجود دارد

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،سر مربی برزیلی تیم والیبال ساحلی گفت :پتانسیل خوبی از نظر مکانی و بازیکن در ایران وجود دارد .

مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور

 در خلال برگزاری پنجمین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور در شهرستان نور که با حضور ۳۲ تیم طی ۳ روز انجام شد و تیم دانشگاه آزاد اسلامی علی آباد کتول به قهرمانی دست یافت که از مهمانان و تماشاگران اصلی این بازیها سرمربی برزیلی تیم والیبال ساحلی کشورمان بود که در حاشیه این مسابقات فرصتی دست داد که با کمک سرکار خانم احمدی مسئوول روابط عمومی هیات والیبال ساحلی مازندران بعنوان مترجم مصاحبه ای با وی انجام دادیم که در ادامه تقدیم می‌شود .
ژوآنو لوسیانو باربوسا معروف به کیودای سرمربی برزیلی تیم والیبال ساحلی ایران در خصوص محل برگزاری مسابقات و نظر وی در این مورد گفت: والیبال ساحلی همانند سایر ورزش‌ها نیاز به تمرین و کار زیاد دارد و این تنها راه قرار گرفتن در بین تیم‌های برتر دنیاست و ما باید در مسابقات مختلفی شرکت کنیم و برای رسیدن به موفقیت باید تعداد این مسابقات افزایش یابد.
ایشان در خصوص بازیکنان و سطح بازیها گفت: می دانید که بازیکنان زیادی هستند و من اطلاعات جامعی راجع به آنها ندارم و برای اینکه طبق اطلاعاتی که در مسابقات آق قلا به دست آمد و این افراد را آنجا هم دیدم ولی هنوز نمی توانم افراد مشخصی را معرفی کنم ولی آدم های زیادی را می شناسم و باید بعد از پایان بازیها به یک نتیجه خوب برای انتخاب بازیکنان برسم .
کیودای در مورد سطح والیبال ایران در آسیا افزود: با توجه به اینکه علاوه بر اینجا که هم هوای خوب و هم ساحل خوب دار یم و توی جزیره کیش هم یک مرکز خیلی خوب و مهمی داریم و این امکانات می تواند توی آسیا خیلی مهم و تاثیرگذار باشد ولی فدراسیون باید تلاش بیشتری کند و بازیکنان هم باید تلاش بیشتر داشته باشند تا اینکه سطح والیبال ساحلی را به سطح بالاتر و بزرگتری در آسیا ببریم .
از سرمربی تیم والیبال ساحلی در خصوص آینده والیبال ایران پرسیدیم که گفتند: پتانسیل های خوبی از نظر مکانی و بازیکنی توی ایران وجود دارد مسلما می توانند با تمرینات بیشتر ،با توجه به اینکه بازیکنان خوبی دارد به سطح بالایی برسد و این باید با تمرین زیاد و فدراسیون هم همکاری بیشتر کند تا این والیبال را بزرگ کنند
به هرحال امیدم اینست که ایران توی آسیا باید خیلی بهتر باشند به شرط اینکه همه همکاری داشته باشند و همانطور که گفتم پتانسیل های قوی از نظر مکانی و افراد در ایران وجود دارد
آقای کیودای نظر شما در خصوص آینده والیبال ساحلی ایران چیست؟
با توجه به اینکه نسل‌های قبلی مان تو این رشته خیلی خوب درخشیدند امید به این دارم که نسل جدید ما روز به روز پیشرفت داشته باشند و از دل آنها بازیکنان قوی داشته باشیم که بتوانیم والیبال ساحلی ایران را به سمت بالا ببریم و اینکه این افرادی که توی دوره های قدیم بازی می کردند فقط منحصرا دارند داخل ایران بازی می کنند و توانایی این را ندارند که توی تور جهانی بازی کنند و ما اگر بتوانیم استعدادهای جدید را توی این بازیها و نسل جدید بازیکنان پیدا کنیم می توانیم توی مسابقات جهانی برویم .
آقای کیودای لطفا از سابقه و رزومه بازیگری و مربیگری خود برای ما بیان فرمائید:
من ۱۲ سال تجربه بازیگری در برزیل داشتم و بعد از آن ۱۲ سال سابقه مربیگری در برزیل داشتم . پس از آن ۳ سال مربی تیم دختران نروژ بودم که آنها الان برای بازیهای المپیک انتخاب شدند
یک سال سرمربی تیم ملی آذربایجان بودم که به همراه ۲ مربی دیگر برزیلی با چند بازیکن آذربایجانی کار نمودیم
همچنین تجربه یک سال در گرجستان هم دارم و مربی ۲ تا از بازیکنان خوب برزیلی که در تور جهانی قهرمان دنیا شدند،بودم
و مربی یک تیم از دختران برزیل هم بودم که در تورهای جهانی شرکت داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو