۲۰ هزار دانش آموز مازندران ، بی سرپرست و بد سرپرست هستند

نسیم ورزش : معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت که ۲۰ هزار دانش آموز مازندران در خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست زندگی می کنند .

 

20 هزار دانش آموز مازندران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، سید علی ساداتی  افزود : این دانش آموزان در خانواده هایی زندگی می کنند که پدر و مادرشان طلاق گرفته اند و یا یکی از والدین گرفتار اعتیاد هستند.
وی اظهار داشت : دانش آموزانی هم که یکی از والدینشان فوت کرده اند ، در این فهرست قرار دارند .
معاون مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت : اگر چه تعداد دانش آموزان بدسرپرست و بی سرپرست استان در مقایسه با کل جمعیت دانش آموزی استان کم است ، اما حضور دانش آموزان در خانواده های از هم پاشیده معضل و مشکل به شمار می رود .
مازندران حدود ۵۲۰ هزار دانش آموز دارد .
** در تیررس آسیب های اجتماعی
ساداتی یکی از عمده ترین آسیب های اجتماعی دانش آموزان مازندران را حضور و زندگی آنها در خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست اعلام کرد .
وی گفت : کودکان بزرگ ترین قربانی و آسیب پذیرترین فرد در خانواده هایی هستند که کانون آن به دلیل طلاق و یا اعتیاد والدین متلاطم می شود .
معاون مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به اجرای سند تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دانش آموزان در مازندران اشاره کرد و افزود : آموزش ویژه ای در این سند برای دانش آموزان خانواده های طلاق ، در معرض طلاق و اعتیاد در نظر گرفته شده است .
وی ادامه داد : یکی از آموزش های در نظر گفته شده ‘ مهارت تاب آوری ‘ برای این دانش آموزان است که توسط کارشناسان و متخصصان ارائه می شود و دانش آموزان یاد می گیرند که چگونه در برابر مسائل و مشکلات خانوادگی تحمل و بردباری داشته باشند .
ساداتی از خشونت های خانوادگی نیز به عنوان دیگر آسیب اجتماعی در مدارس مازندران نام برد و گفت : عدم کنترل بموقع این آسیب نیز می تواند در بروز ناهنجاری های دیگر اجتماعی تاثیر بگذارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *