۲۰ درصد ترکیب تیم ملی را شمشیربازان مازندرانی شکل می دهند

 
نسیم ورزش: رئیس فدراسیون شمشیربازی در انتخابات مجمع عمومی هیئت شمشیربازی مازندران گفت: ۲۰ درصد ترکیب تیم ملی را شمشیربازان مازندرانی شکل می دهند.

باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی

فضل الله باقر زاده  با بیان اینکه پتانسیل ورزش مازندران بسیار بالا است  افزود: این استان توان برگزاری مسابقات بین المللی در رشته شمشیربازی را دارد.

وی با اشاره به اینکه تک سهمیه شمشیربازی المپیک ۲۰۱۲ لندن توسط ملی پوش مازندرانی صورت گرفت، افزود: مجتبی عابدینی به عنوان تنها ملی پوش مازندرانی که در المپیک ۲۰۱۲ حضور داشت، در معیت تیم ملی موفق به کسب چندین مدال برای کشومان شد.
باقرزاده با اشاره به مشکلات مالی و عدم حمایت اسپانسر به این رشته ورزشی گفت: در کنار کمبود اعتبارات وزارت به فدراسیون شمشیربازی رسانه ها به خصوص تلویزیون نیز نگاه ویژه به این ورزش ندارند.
وی یکی از دلایل توسعه رشته شمشیربازی را برگزاری کلاس های آموزشی مربی گیری عنوان کرد و اذعان داشت: هیئت شمشیربازی مازندران برای گسترش این رشته تعامل بسیار خوبی با فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان استان دارد.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با بیان اینکه وسایل این ورزش گران و نایاب است، افزود: با توجه به مشکلات موجود در فدراسیون و دیگر هیئت های استان، نتایج ملی پوشان شمشیربازی قابل تقدیر است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *