۲ تن خاویار پرورشی در مازندران تولید شده است

نسیم ورزش : مدیر کل شیلات مازندران گفت که در سال جاری برای تولید ۲ تن خاویار پرورشی و ۲ هزار تن گوشت خاویار در استان برنامه ریزی شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  ، حسینعلی خوش باور رستمی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ارزش این میزان تولید خاویار پرورشی و گوشت خاویار را ۲۰ میلیون دلار برآورد کرد.
وی گفت : براساس برنامه ریزی های انجام شده تا سال ۱۴۰۰ مازندران باید سالانه ۵۰ تن خاویار تولید کند که امیدواریم براساس برنامه اعلام شده، بتوانیم به اهدافمان دست یابیم.
مدیرکل شیلات مازندران همچنین گفت که امسال تاکنون ۷۶۰ کیلوگرم خاویار پرورشی در استان تولید شده است .
** تولید سالانه ۸۰ هزار تن ماهی پرورشی
رستمی همچنین گفت : مازندران در پرورش ماهیان گرمابی توفیقات بسیار خوبی داشته است و از تولید سالانه ۲۵ هزار تن در سال ۱۳۷۰ هم اکنون به ۸۰ هزار تن در سال رسیده است.
وی افزود : تولید ماهیان زینتی هم سال گذشته در مازندران یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه بود که این رقم امسال به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه خواهد رسید.
مدیرکل شیلات مازندران از صید ۱۰ تن ماهی کیلکا در مازندران در سال جاری خبر داد و گفت : در رابطه با پرورش ماهیان در قفس برای استان مازندران ۲۰۰ هزار تن برنامه ریزی شده تا محقق شود.
وی افزود : در سه سال اخیر ۲۰ هزار تن تولید پرورش ماهی در قفس داشته ایم که امسال این رقم به سه هزار و ۵۰۰ تن افزایش می یابد .
** تکثیر مصنوعی
مدیر کل شیلات مازندران گفت که برای حمایت از صیادان ۷۸ میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی در دریای خزر رها شده است .
وی افزود : همچنین با همکاری اداره کل دادگستری مازندران در صیانت از رودخانه ها ، ۱۳ میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی هم در رودخانه های استان رها شده است که امیدواریم این کار بتواند در سال های آینده تولید ماهی در استان افزایش دهد.
رستمی گفت : یکی از مشکلات پیش روی صیادان و شیلات ، صادرات ماهی است که امیدواریم با توجه به آمادگی که روسیه اعلام کرده است در قبال واردات ماهی از ایران گوشت به این کشور صادر کند و با انجام این معامله پایاپای بتوانیم ماهیان مازاد استان را صادر کنیم و انتظار داریم این امر تحقق یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو