۱۵کوهنورد آلمانی به قله علم کوه صعود موفق داشتند

 

نسیم ورزش: رییس هیات کوهنوردی کلاردشت گفت: ۱۵ کوهنورد آلمانی با توجه به بارش برف به قله علم کوه دراین شهرستان کوهستانی صعود کردند.

علی فرضی  گفت: این کوهنوردان آلمانی که قبل از تغییرات جوی و ورود سامانه ناپایدار برنامه خود آغاز کرده بودند توانستند با موفقیت، روز پنجشنبه به قله علم کوه صعودنمایند.
وی تصریح کرد: با توجه به بارش برف صبح روز گذشته در ارتفاعات که بین ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر بوده این گروه مسیر حصار چال تا قله علم کوه را که حدود چهارهزار و ۸۵۰ متر بود را پیمودند.
فرضی خاطرنشان کرد: فصل کوهنوردی هرساله از اول اردیبهشت در منطقه کلاردشت آغاز می شود و تا پایان ماه مهر ادامه دارد.
رییس هیات کوهنوردی کلاردشت افزود : هم اکنون نیز یک تیم ۹ نفره از لهستان وارد کلاردشت شده است تا فردا به قله علم کوه صعود کند.
فرضی با اشاره به آسیب دیدگی جاده منتهی به تخت سلیمان و علم کوه بر اثر سیل سال ۹۰ و پی گیرهای مستمربرای مرمت و تغییر راه سخت گذر و بهمن گیر منطقه اکاپل و ونداربن خواستار رسیدگی هر چه زودتر رفع مشکل مسیر با توجه به حضور شماری از کوهنوردان خارجی و ایرانی در فصل سرما و یخبندان شد.
کلاردشت با برخورداری از مجتمع های کوهستانی در قالب ۱۲ باب اتاق، سرویس های بهداشتی مناسب و سالن سنگ نوردی، پناهگاه سرچال، جان پناه سیاه سنگ و خرسان و گردون کوه طی سال پذیرای کوهنوردان داخلی و خارجی است.
بر اساس آمارهای منابع رسمی سال گذشته دست کم هفت هزار کوهنورد به قله علم کوه دومین قله مرتفع ایران که سخت ترین مسیرهای سنگ نوردی و دیواره نوردی در کشور را دارا است در کلاردشت صعود کردند که از این تعداد ۵۰۰ تن خارجی بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *