۱نقره و ۲ برنز برای نمایندگان کشتی ایران

نسیم ورزش: تیم منتخب کشتی آزاد ایران در رقابت‌های بین‌المللی جایزه بزرگ آذربایجان توسط ایمان صادقی در وزن ۶۱ کیلوگرم صاحب مدال نقره و مصطفی حسین‌خانی و احسان لشگری در اوزان ۷۴ و ۸۴ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

این رقابت‌ها  در شهر باکو پایتخت آذربایجان برگزار شد و شش نماینده کشورمان در این رقابت‌ها به میدان رفتند که نتایج آنها به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم که ۱۲ کشتی‌گیر حضور داشتند، یونس سرمستی در دور اول با نتیجه ۱۵ بر ۴ از سد ایسه ای اوشیرو از ژاپن گذشت وی در دور دوم با نتیجه ۱۷ بر ۶ مغلوب پرویز ابراهیم اف از آذربایجان شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی سرمستی از دور رقابت‌ها کنار رفت و هفتم شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۱۳ کشتی‌گیر حضور داشتند ایمان صادقی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر آندری داویلا از ونزوئلا را شکست داد. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۶ بر ۵ از سد دولت نیازبیکوف کشتی‌گیر سرشناس قزاقستانی گذشت و راهی دیدار فینال شد، اما در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب حاجی علی‌یف، قهرمان جهان از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم پیمان یاراحمدی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد جامبر کویلاشویلی از گرجستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۲ و ضربه فنی مغلوب سنور دمیرتاش نفر دوم بازی‌های اروپایی از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله بعد از دور رقابت‌ها کنار رفت و هفتم شد.

مصطفی حسین‌خانی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب جبرئیل حسن‌اف، دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا از آذربایجان شد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه شانس مجدد رفت. حسین‌خانی در این گروه با نتیجه ۱۱ بر صفر آنتونی والنسیا از آمریکا را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار نیز با نتیجه ۳ بر ۲ سنور دمیرتاش ترک را شکست داد و صاحب مدال برنز شد. در این وزن ۱۳ نفر حضور داشتند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۱۱ کشتی‌گیر حضور داشتند احسان لشگری در دور اول با نتیجه ۶ بر ۳ شامیل کودیاماگمدوف کشتی‌گیر مطرح روس را شکست داد. وی در دور دوم سردار بوکه از ترکیه را با نتیجه ۱۱ بر ۷ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۹ مغلوب گرادلیف نورماگمدوف از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت و در این دیدار نیز موفق شد با نتیجه ۱۰ بر صفر دیوید تیلور از آمریکا را مغلوب کند و به مدال برنز دست یابد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر حمید احمدف از آذربایجان را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر و ضربه فنی مغلوب جمال الدین ماگمدوف از آذربایجان شد که با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. طاهری در این گروه نیز با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب ژی وی دنگ از چین شد و هفتم شد. در این وزن ۹ کشتی‌گیر حضور داشتند.

* رده‌بندی انفرادی این رقابت ها به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- اسماعیل موسکایف (روسیه) ۲- بخبایار اردنبات (مغولستان) ۳- اوتاری گوگاوا (گرجستان) و ماخیر امیر ارسلان اف (آذربایجان) … ۷- یونس سرمستی

۶۱ کیلوگرم: ۱- حاجی علی اف (آذربایجان) ۲- ایمان صادقی ۳- دولت نیازبیکوف (قزاقستان) و الکساندر بوگومویف (روسیه)

۶۵ کیلوگرم: ۱- ماگومد قربان علی اف (روسیه) ۲- لوگان استیبر (آمریکا) ۳- تیمور ممدوف (آذربایجان) و سوسلان رومانوف (روسیه)

۷۰ کیلوگرم: ۱- بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان) ۲- طغرل عسگراف (آذربایجان) ۳- مصطفی کایا (ترکیه) و گاجی مراد اوماروف (آذربایجان)

۷۴ کیلوگرم: ۱- جبرئیل حسن اف (آذربایجان) ۲- ختیگ سابولوف (روسیه) ۳- احمد گاجی ماگمدوف (روسیه) و مصطفی حسین خانی … ۷- پیمان یاراحمدی

۸۶ کیلوگرم: ۱- الکساندر گوتسیف (آذربایجان) ۲- نورماگومد گاجیف (آذربایجان) ۳- احسان لشگری و ساندرو آمیناشویلی (گرجستان)

۹۷ کیلوگرم: ۱- الیزبار اودیکادزه (گرجستان) ۲- شریف شریف اف (آذربایجان) ۳- ارسلان بک آلبروف (آذربایجان) و پاولو اولنیک (اوکراین)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۲- جمال الدین ماگومدوف (آذربایجان) ۳- دان برادلی (آمریکا) و دنگ ژویی (چین) … ۷- امین طاهری (ایران)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *