‍ احیای اقتصاد مازندران با چاشنی ثبات مدیریتی…

اختصاصی نسیم ورزش/ سید مجید محمدیان: ‍ احیای اقتصاد مازندران با چاشنی ثبات مدیریتی… /مازندران در بخش توسعه پایدار دچار ضعفهای عمده ای است.

 

احیای اقتصاد مازندران
متاسفانه مشکلات ساختاری در مدیریت استان مازندران نهادینه شده است.
فرصت سوزی به کرات دیده می شود. عدم وجود برنامه با قابلیت اجرایی در دستور کار وجود ندارد.
رفتارهای هیجانی و فاقد دور اندیشی ستادی در مدیران دیار علوی نتیجه ای جزء فرصت سوزی و عدم تحقق به توسعه پایدار نخواهد داشت.
فارغ از مسائل جریانی و حزبی و جغرافیایی مشکلات و بی برنامه گی مربوط به یک دوره خاصی نیست و این استان خیلی وقت است که از سبز بودن خود رنج می برد.
کشاورزی و هدر رفت آب های زیر زمینی ، گردشگری فچل با وجود موهبات خدادادی ، زباله و پسماند از عدم بهره مناسب از منابع مالی طلای کثیف ، صنعت نیمه تعطیل و ورزشی با با عدم زیرساختهای مناسب که به آن می بالیم، مشکلات عدیده فرهنگی و وجود ۱انواع آسیب های اجتماعی ، عدم بهره گیری از فناوری در جهت توسعه پایدار بعنوان نسل جدید خدمات، مشکلات پیچیده اراضی و ساخت و سازهای غیر مجاز و پر التهاب بودن راه ها و حمل و نقل جاده ای، عدم خروجی نشست ها با تیم های اقتصادی کشورهای حاشیه دریای خزر و چانه زنی ضعیف نمایندگان و مسئولین برای اختصاص بودجه های عمومی از پایتخت نیشنان و سایر موارد که از حوصله مخاطبین خارج است موانع پیش روی رونق اقتصادی محسوب می شود.
مازندران از لحاظ داخلی و بین المللی می تواند در اقتصاد شکوفا شود البته نه با وجود هتل ها و کارخانجات مقروض به بانکهای عامل که اگر پا درمیانی نهادهای قضایی نباشد شاهد تعطیلی بخش اعظمی از آنها خواهیم بود.
مقوله توسعه مازندران با عدم اطمینان به بخص خصوصی و بنگاه های اقتصادی همخوانی ندارد.
مازندران از عدم ثبات مدیریتی رنج می برد مازندران از عدم برنامه محوری با قابلیت اجرایی آسیب دیده است.
نمایندگان مجلس ، مسئولین و رسانه ها فارغ از جریانات حزبی و مطالبات فردی برای یکبار هم که شده مشکلات مردم را نظاره کنیم آنجا که فقر ظهور می کند آنجا که آسیب های اجتماعی فوران می کند آنجا که بیکاری همچون طوفان ویرانگر است.
رسانه ها خارج از تملق ، القاب سازی و جهت گیری گروهی و مرزبندی شهرستانی جریان ساز مردم استان باشند مطالبات بحق مردم را که در بدترین شرایط اقتصادی قرار دارند فراموش نکنند.
نمایندگان مجلس در جلسات خصوصی و نشست های خود مردانی را به یاد آوردند که به واسطه بیکاری و عدم تامین مخارج زندگی دچار آسیب روحی هستند.
خداوند بزرگ شاهد و ناظر اعمالمان هست و باید در پیشگاه خداوند رحمان و رحیم پاسخگو باشیم. تمامی مناصب و مسئولیت ها فانی است.
مطمئنا قطار توسعه مازندران تنها منوط به انتخاب استاندار
نیست باید ساختارها اصلاح شود باید خودمان بخواهیم و برای این امر نباید مسئولیت های اجتماعی خودمان در قبال مردم را فراموش نکنیم…

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو