۴۴۰ سکه دوران ساسانی از ۳ قاچاقچی در سوادکوه کشف شد

نسیم ورزش :  رئیس پلیس امنیت عمومی فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۴۴۰ سکه دوران ساسانی در عملیات ضربتی پلیس امنیت عمومی استان با دستگیری سه قاچاقچی عتیقه در شهرستان “سوادکوه” خبر داد.

 

۴۴۰ سکه دوران ساسانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، سرهنگ احمدرضا فغانی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی در امر قاچاق اشیاء عتیقه در سطح گسترده و به‌صورت باندی در سطح شهرستان سوادکوه، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی با استفاده از شگردهای خاص، مأموران پلیس امنیت عمومی متهمان به قاچاق اشیاء عتیقه را شناسایی کردند.

رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: با شناسایی متهمان و هماهنگی قضائی مأموران پلیس امنیت عمومی در عملیاتی ضربتی این افراد را دستگیر کردند.

سرهنگ فغانی، افزود: مأموران با دستگیری متهمان در بازرسی از این افراد موفق شدند،۴۴۰ عدد سکه عتیقه مربوط به دوره ساسانی را از متهمان کشف کنند و متهمان پس از دستگیری با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فغانی با اشاره به اینکه بر اساس قانون مجازات اسلامی حفاری و کاوش به‌قصد به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی و همچنین خریدوفروش آن ممنوع و جرم است، افزود: مرتکب این عمل به حبس از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.

وی بابیان اینکه حفظ آثار ملی و اموال فرهنگی و تاریخی کشور باید به‌عنوان یک وظیفه ملی مورد تأکید قرار گیرد، افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو