یک چهارم ورزشکاران ایرانی اعزامی به المپیک ریو مازندرانی هستند

نسیم ورزش/حبیب حسین زادگان در همایش مدیریت نوین باشگاه داری مازندران در ساری بیان داشت: ورزشکاران مازنی همواره در بازی های المپیک حضوری چشمگیری داشتند و بر اساس آمار پیش بینی شده، یک چهارم ملی پوشان کشورمان در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ را ورزشکاران مازندرانی شکل خواهند داد. 

حبیب حسین زادگان
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران یکی از دلایل موفقیت استان در کسب بیشترین سهمیه المپیک را توجه به ورزشکاران رده های سنی نونهالان و نوجوانان و همچنین جوانان برشمرد و تاکید کرد: آینده ورزش قهرمانی مازندران برای یک دهه آینده تضمین شده است. 
وی گفت: بررسی ها نشان می دهد ۷۵ درصد مدال های ورزشی استان را در سال گذشته نوجوانان و جوانان کسب کردند که خود نشانگر موفقیت توجه به ورزشکاران رده های سنی پایه است.
حسین زادگان با اشاره به افتخارآفرینی ورزشکاران مازنی در مسابقات برون مرزی افزود: ورزشکاران مازندران سال گذشته ۲۹۸ مدال بین المللی ، آسیایی و جهانی کسب کردند. 
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران به قهرمان پرور بودن بیشتر مناطق استان اشاره کرد و افزود: مازندران بر اساس تقسیمات کشوری ۲۲ شهرس دارد که ورزشکاران ۱۹ شهرستان مازندران در کسب این مدال ها سهیم بودند.
وی همچنین تنوع ورزش قهرمانی در مازندران را یکی از نقاط قوت ورزش این استان برشمرد و گفت : مدال هایی که پارسال ورزشکاران استان کسب کردند مربوط به ۲۷ رشته ورزشی بوده است.
حسین زادگان از فعالیت یک هزار و ۸۹۶ باشگاه در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: مدیران باشگاه های ورزشی مازندران با رعایت موازین و چهارچوب های لحاظ شده از سوی وزارت ورزش و جوانان، گام موثری در ارتقای سلامت جامعه بردارند. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو