«یقه‌گیری» پروسه جدید طرح انتقال آب دریای خزر!

اگر این طور که این نماینده شهرستان دامغان به موضوع انتقال آب نگاه می‎کند، در آینده نزدیک ممکن است جنگ تن به تن برای انتقال آب دریایی خزر بین مردم استان سمنان و مازندران ایجاد شود.
انتقال آب خزر
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، بحث انتقال آب دریایی خزر طرحی که ابتدا به صورت غیرکارشناسی در دوره احمدی‌نژاد مطرح شد و با وجود انتقادهای که دلسوزان محیط زیست نسبت به این اقدام داشتند و حتی مورد نقد منتقدان احمدی‌نژاد بود، در این دوره به دلیل سمنانی بودن رئیس جمهور در جریان قرار گرفت.

مخالفت با طرح انتقال آب دریایی خزر تنها مربوط به مردم مازندران و نمایندگان این استان نیست، با گشتی در سایت‌های خبری، بسیاری از کارشناسان خبره محیط زیست انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان را غیرکارشناسی و آسیب‎زا به محیط زیست می‏‎دانند.

رئیس جمهور با وجود اطلاع از نظرات مخالفان محیط زیست و با وجود اینکه به اذعان خودشان بر استفاده از اجرای امور بر فعالیت‌های کارشناسی شده تاکید دارد، بحث انتقال آب دریایی خزر به سمنان را در جمع مردم این استان مطرح کرد.

از زمان مطرح شدن دوباره بحث انتقال آب دریایی خزر توسط رئیس جمهور در یک سخنرانی رسمی، انتقادات از طرح این موضوع دوباره مورد نقد و نظر کارشناسان و دلسوزان محیط زیست در کشور قرار گرفت.

انتقاد از انتقال آب دریایی خزر علاوه بر کارشناسان محیط زیست در سراسر کشور به جمع نمایندگان و نخبگان استان مازندران و رسانه‌های استان کشیده شد.

در همین ارتباط تشکل‌های مردم نهاد و سازمان‌ها نیز مواردی را در انتقاد از این طرح مطرح و دلایل قانع کننده‌ای در این ارتباط طرح کردند.

خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست با وجود مخالفت‌های فعالان محیط زیست در این ارتباط صحبتی به میان نیاورد و با وجود اذعان به مشکل‌دار بودن انتقال آب دریایی خزر به محیط زیست سعی کرده با رئیس جمهور در این ارتباط سرشاخ نشود.

از آن سوی، نمایندگان و مسئولان استان سمنان نیز که حل همه مشکلات کم آبی استان خویش را در انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان می‌دانند، از مطرح شدن بحث انتقال آب توسط رئیس جمهور به استان خویش حمایت کرده و این موضوع را به عنوان یکی از قول‎های رئیس جمهور پیگیری می‏‌کنند.

پیگیری مسئولان سمنان و برخی از نمایندگان این استان در ارتباط با انتقال آب دریایی خزر فراتر از امورات اجرایی و اداری رفته و اخیر به جنگ زرگری بین مسئولان دو استان تبدیل شد.

اظهار نظری به نقل از یکی از نمایندگان سمنان در ارتباط با مخالفین انتقال آب دریایی خزر در فضای مجازی منتشر شده است که به نظر می‎رسد موضوع انتقال آب دریایی خزر به استان سمنان با وجود اینکه مطرح کردن آن پشتوانه کارشناسی نداشت و در این دولت هم این اقدام غیرکارشناسی شده مورد حمایت قرار می‎گیرد، به جنگ زرگری بین مسئولان دو استان تبدیل شد و اگر این طور که این نماینده شهرستان دامغان به موضوع انتقال آب نگاه می‎کند در آینده نزدیک ممکن است جنگ تن به تن برای انتقال آب دریایی خزر بین مردم استان سمنان و مازندران ایجاد شود.

به صورت رسمی یکی از نمایندگان سابق استان مازندران و رئیس شورای شهر ساری به اظهارات نماینده مردم دامغان پاسخ داده و در سطوح نمایندگی این موضوع واکنشی نداشت.

انتظار است که در موضوع انتقال آب دریایی خزر نظرات کارشناسان خبر امر مورد استقاده شود و هر آنچه به خیر و صلاح محیط زیست کشور است اتفاق بیافتد، از جانب مردم استان مازندران اگر مخالفتی صورت گرفته، تنها و تنها به دلیل مشکلات زیست محیطی است که کارشناسان خبره محیط زیست نسبت به آن هشدار دادند، البته مردم مازندران منتظر نظرات کارشناسی درباره بحث انتقال آب دریایی خزر هستند و تنها دغدغه اصلی آنها حفظ محیط زیست کشور و مازندران است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *