یدالله داودی در دفتر پرش: عضو شبکه رسانه ای جمعیت هلال احمر شوید…

اختصاصی پرش/ یدالله داودی رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ساری  طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار گروه رسانه ای پرش در خصوص عملکرد سال ۹۷ گفت: طرح سالمسازی دریا که به عهده ی کمیته پیشگیری از تلفات انسانی می باشد، چندسالی است این امر به دستور وزارت کشور  به هلال احمر واگذا شد که از خردادماه در هر سال شروع و تا آخر شهریور ماه ادامه دارد.

یدالله داودی

داودی در خصوص فعالیت های خود گفت: در بخش های جوانان ، داوطلبان ، درمان ، امداد و نجات هلال احمر فعالیت داشته و جوانان در اجرای طرح ملی ایمنی ، سلامت مسافرین نوروزی، برنامه های خدماتی، اجتماعی ، فرهنگی و مذهبی بطور داوطلبانه حضور موثردارند.

وی بیان کرد: جوانان در کمپ های برپا شده در مداخل ورودی شهر با توجه به تردد بالا و حجم عظیم مسافرین راهنمایی در مواردی چون اماکن دیدنی و مذهبی و راههای مواصلاتی کمک فراوانی میکنند و درکنار جوانان حضور داوطلبان و ارائه خدماتی مانند: فشار خون و تست خون در ایستگاه سلامت انجام میشود.

وی در ادامه در رابطه با طرح رئیس هلال احمر استان مازندران بیان کرد: اجرای تیم توسن که به معنای تیم واکنش سریع نهاد ها می باشد، اولین نهادی که آنرا پذیرفت و به مرحله عمل رساند شرکت گاز استان مازندران است که کارکنان این شرکت در کلاس های آموزشی لازم عمومی و تخصصی را گذرانده و در طرح ایمنی و سلامت حاضر شدند.

رئیس هلال احمر شهرستان ساری از دیگر فعالیت های خود گفت: شوق رویش، طرح ملی دادرس، مسابقات امدادی رفاقت مهر ، ایستگاه سلامت در کانون های دانشجویی در سطح شهرستان ، برنامه هایی برای سالروز تاسیس سازمان جوانان ،کلاسهای آموزشی کمک های اولیه و پایه های داوطلبی در روستاها و دانشگاه ها ،در سطح مهدکودک ها طرح غنچه های هلال احمر با کمک اموزش و پرورش و اداره بهزیستی انجام میشود از جمله فعالیت های سال گذشته بوده است.

یدالله داودی خاطر نشان کرد: با ورود به سال ۹۸ درسطح استان مازندران و سایر استانها درگیر سیل بی سابقه ای شدیم که این امر در برپایی کمپ های ایمنی و سلامت تداخلی ایجاد نکرد و همزمان با بحث امدادرسانی تیمی را بسیج کردیم که از طرح ایمنی و سلامت غافل نباشیم.

شایان ذکر است:  بازدید مسئولین از کمپ های ایمنی و سلامت اعضای جوانان میتواند باعث افزایش روحیه در جوانان شود اما متاسفانه انجام نمیشود، لذا این مساله دور از ذهن نبود به دلیل درگیر بودن استان ها با سیل انرژی مسئولین گرفته شد. امید است بتوانیم درسالهای آینده با برنامه ریزی در سطح استان مسئولین بیشتری برای بازدید حضور پیدا کنند.

داودی از تیم bhcu گفت: این تیم شامل پزشکان، پرستاران، ماما، امدادگر و کارشناس تغذیه که به محض بروز حادثه ای مانند زلزله رخ داد این تیم سریعا اعزام میشوند، تزریق واکسن مننژیت برای حجاج با همکاری سازمان حج و زیارت هم به عهده ی این تیم است.

در پایان رییس هلال احمر شهرستان ساری تصریح کرد: با توجه به فعالیت های زیاد و زحمات فراوان جمعیت هلال احمر، عده  کثیری از مردم از این تلاش ها مطلع نیستند لذا اطلاع رسانی توسط اصحاب رسانه انجام میشود و علارقم زحمات واطلاع رسانی های روابط عمومی استان و کشور  آنگونه که باید انجام نمی شود، به منظور بهبود این وضعیت باید در شبکه داوطلبین یک شبکه داوطلب اصحاب رسانه داشته باشیم که هدف گذاری به جهت جذب خیرین باشد تا با کمک آنها پایگاه امداد و نجات جاده ای ساخته شود.

تهیه و تنظیم: گلناز قدمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو