گفتگو با مهندس امید اصغرزاده ، رئیس فعال کمیته عضوگیری هیأت فوتبال مازندران

اختصاصی نسیم ورزش/هیأت فوتبال مازندران به عنوان یکی از فعال ترین هیأت فوتبال سراسر کشور محسوب می شود و در طی چند سال اخیر آمار قابل توحهی در برگزاری مسابقات رده های مختلف و پرورش بازیکنان حرفه ای در سراسر کشور داشته است.

بی شک با تلاش و کوشش کمیته های هیات فوتبال استان که در برگزاری  این تعداد مسابقه صورت خواهد گرفت.

 کمیته عضوگیری هیات فوتبال استان مازندران همچون سنوات گذشته ازسال ۹۱ ، مطابق اساسنامه فدراسیون فوتبال  با هدف سازماندهی اعضای حقوقی وحقیقی سراسر استان وثبت سوابق اعضاء با نظارت مستقیم این کمیته در سراسر استان بطور کاملا برنامه ریزی شده اجرا میگردد.

 در حدود ۲ سال است که صدور کارت ملی فوتبال برای همه رده های شرکت کننده در مسابقات  مختلف استان و نمایندگان استان در رقابتهای کشوری  الزامی ست،و برابر اختیارات تفویض شده از سوی فدراسیون می توان از فعالیت تیمهایی که در این خصوص اقدامات لازم را انجام نداده اند توسط کمیته عضوگیری استانها ممانعت گردد.

 photo_2015-09-23_23-19-28

 سامانه هوشمند عضوگیری فدراسیون فوتبال این امکان را به همه کسانی که در زمینه فوتبال فعالیت می کنند داده تا با عضویت در سایت مذکور به جامعه بزرگ فوتبال ایران بپیوندند.

همچنین تیمهای شرکت کننده نیز در این سایت توسط رئیس کمیته عضوگیری استان بهمراه بازیکنان هر فصل ثبت خواهد شد.

تا کنون در حدود  ۴۰۰۰ نفر در قالب تیمهای استانی و کشوری از این استان در این سامانه ثبت و نسبت به صدور کارتهای ملی فوتبال ایشان اقدام لازم انجام شده است.

در حال حاضر ورود به ورزشگاههای مجهز به سیستم بلیط الکترونیکی با این کارت مقدور بوده و در خصوص خرید بلیطها با بهایی بسیار کمتر از بلیطهای معمولی  نیز میسر است.

حق عضویتی که برای صدور و تمدید مجوز سالیانه فعالیت تیمها و بازیکنان دریافت میگردد بسیار کمتر از هزینه ای است که فدراسیون در اجرای این سیستم صرف می کند ولی این طرح جهت ثبت سوابق بازیکنان و مربیان و مدیران و کلیه اعضای تیمها می باشد که در سالهای آینده تنها با وارد کردن کد ملی افراد توسط مسئول کمیته عضوگیری استانها قابل رویت و استخراج است

این طرح بسرعت در حال پیشرفت بوده و به جلو میرود که لازم است مسئولین تیمها مخصوصا آنهایی که دررقابتهای سطح استان شرکت دارند هر چه سریعتر اطلاعات خود را در مورد این طرح افزایش دهند.زیرا متاسفانه بعضی از مسئولینی عزیزی که جهت تکمیل مدارک عضویت به این کمیته مراجعه می کنند نه تنها اطلاع درستی از این طرح ندارند بلکه با نگرش اینکه فقط پولی پرداخت شود و بس است کمی باعث سختی کار ونا امیدی اعضای این کمیته خواهد شد و همچنین مشکلاتی برای بازیکنان و اعضای تیم بوجود می آورند.تمیدوارم همانطور که در مصاحبه های قبلی هم عرض کردم مسئولین تیمها باید هر چه زودتر نسبت به تغییرات روز دنیای فوتبال در حوزه فنی و مدیریتی آگاهی پیدا کنند و مقاومت در برابر تغییرات به نفع آینده فوتبال استان و کشور نیست .با آرزوی اینکه فضای فوتبال ما به یک محیط پاک و مناسب جهت رشد استعدادهای ناب این استان  تبدیل گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *