گرما مهمان استان مازندران می‌شود

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مازندران با بیان اینکه گرما دوباره مهمان استان مازندران می‌شود، گفت: هفته جاری، هفته نسبتاً گرم و تابستانه را پیش رو داریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، احمد اسدی اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز دوشنبه ۲۸ تیر ماه امسال با استقرار و تقویت الگوی تابستانه را بر روی نوار شمالی کشور داریم که این وضعیت در سطح زمین با شکل‌گیری جریانات گرم جنوبی همراه است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم از فردا تا روز چهارشنبه ۳۰ تیر ماه افزایش دما را در سطح مازندران شاهد باشیم، اضافه کرد: هرچند در روزهای پایانی هفته جاری جریانات شمالی شکل می‌گیرد این هوای گرم در استان تداوم دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان مازندران ادامه داد: با توجه به این وضعیت تمهیدات لازم در صورت افزایش دما صورت گیرد و کشاورزان نیز در بخش‌های دیگر برنامه‌ریزی لازم انجام دهند.

احمد اسدی خاطرنشان کرد: در مجموع می‌توان گفت، هفته جاری، هفته نسبتاً گرم و تابستانه را پیش رو داریم.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مازندران در پایان درباره وضعیت دریای مازندران، گفت: دریا امروز به‌صورت موج کوتاه و در برخی ساعات همراه با افزایش موج است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *