گراپلینگ کار قائمشهری مدال طلای مسابقات جهانی بلاروس را می خواهد

نسیم ورزش:  ‘ میثم قنبری ‘ گراپلینگ کار قائمشهری عضو تیم ملی گفت که به کم تر از مدال طلا در مسابقات جهانی کشتی گراپلینگ در بلاروس رضایت نمی دهد.

 قنبری که در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم کشتی می گیرد ، پس از بازگشت از اردوی آمادگی ۱۰ روزه تیم ملی در تهران روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : امسال برای کسب مدال طلا به میدان جهانی می روم و با توجه به تمریناتی که داشتم و اردوی اخیر تهران آمادگی بالایی برای این موفقیت کسب کردم .
وی با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی گراپلینگ در ماه مهر امسال در بلاروس ، افزود : امسال به عنوان کاپیتان تیم ملی کشتی گراپلینگ در مسابقات شرکت خواهم کرد.
قنبری گفت : تیم های برتر جهان در مسابقات جهانی شرکت خواهند کرد که در میان تنها کشتی گیران روسیه و آمریکا از حریفان اصلی ما به شمار می آیند.
وی افزود : سطح این دوره از رقابت ها بسیار بالا خواهد بود چرا که بیشتر شرکت کنندگان با آمادگی بالایی در این رقابت ها حضور می یابند .
این کشتی گیر قائمشهری که سال گذشته در کشور ترکیه موفق به کسب مقام سوم شد ، گفت که برای اعزام به مسابقات بلاروس تاکنون بخوبی محک زده شد و به همراه بقیه کشتی گیران در حال حاضر تمرینات سختی را پشت سر می گذارند و از آمادگی و توانمندی بالایی برخور هستند.
قنبری افزود : نخستین مرحله اردوی آماده سازی برای مسابقات جهانی را ششم تا ۱۶ اردیبهشت در خانه کشتی تهران پشت سر گذاشتیم و چندین مرحله اردوی آمادگی دیگر هم تا پیش از اعزام به بلاروس برنامه ریزی شده است .
وی با ابراز رضایت از تمرین هایی که در مرحله نخست داشت ، گفت : ملی پوشان از نظر آمادگی جسمانی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و از لحاظ فنی زیر نظر مربی تیم امیر عباس انوری در حال آموزش هستند که روی نقاط ضعف آنها کار می شود.
قنبری افزود : به طور کلی وضعیت کشتی گراپلینگ ایران نسبت به سال گذشته بهتر شده است ، بویژه این که این رشته ورزشی در حال شناخته شدن در کشور است .
کشتی گراپلینگ رشته ای است که سال پیش به عنوان یک رشته رسمی در فدراسیون کشتی ایران به رسمیت شناخته شد .
این رشته ورزشی ،کشتی تسلیمی است که در زمان باستان بین اقوام مختلف رایج بوده و در دهه های پیش نیز فدراسیون جهانی کشتی این رشته ترکیبی را احیا و احصا کرد.
گراپلینگ ترکیبی از کشتی آزاد ، فرنگی ،جودو و جوجیتسو است و تمامی فنون پرتابی ،مهارت های خاک از جمله فن تسلیمی و بی هوشی در آن کاربرد دارد.
تاکنون ۱۵ دوره مسابقات جهانی برای این رشته برگزار شد ولی جمهوری اسلامی ایران امسال دومین سالی است که در این مسابقات شرکت می کند.
میثم قنبری یکی از هشت گراپلینگ کار قائمشهری است که در اردوی ۱۰ روزه این تیم در تهران حضور داشت .
مهدی عابدی ، پویا رضایی ، امیر هادی نژاد ، ولی الله فهیمی ، دانیال یوسفی ، آرمان عطایی و محمد جعفر انصاری دیگر گراپلینگ کارهای قائمشهری حاضر در این اردو بودند .
محمدرضا خیرالله زاده یک گراپلینگ کار دیگر از مازندران هم در اردوی تیم ملی در تهران حضور داشت.
مربی تیم ملی کشتی گراپلینگ ایران هم امیر عباس انوری از قائمشهر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *