گذشت ایام و تفسیر مفاهیم؟!!

 گسترش و توسعه تربیت بدنی و ورزش زمانی میسر است که تامین سلامت جسم و روان نسل جوان مد نظر باشد. باید پذیرفت در چند سال اخیر جمعیت تحقق این امر نه چندان کافی ، ارزش های این پدیده اجتماعی پیش روی مسئولین و مردم قرار گرفته است.

گذشت ایام
ما ، پذیرفتیم که تربیت بدنی و ورزش به عنوان یک نیاز بشری و یک مقوله کاملا علمی و پروهشی است و انتقال مفاهیم آن به توده مردم باید به کسانی محول شود که اندیشه و دیدگاه معتبری را دارا باشند به نحوی که با جسارت در ورای آن وارد شوند. در فضای کنونی با آگاهی از ناتوانی انسان در مقابل گسترده بی کران علم ، رسیدن به ایده آل ممکن نیست ولی می توان قدم به قدم به مرزهای آن نزدیک شد.
باعلم و آگاهی از فلسفه وجودی تربیت بدنی و ورزش به منظور تضمین سلامت انسان ها ، تفسیر مفاهیم آن را شاهد هستیم و لازم است مواد مطروحه به پرسش گذاشته شود:
عظمت و عمق این پدیده اجتماعی ، ایجاب می نماید که مربی و یامعلم در مفهوم واقعی تعریف گردد و این که چنین مسئولیت خطیری به افاد نا آگاه و نادان واگذار نشود!! چرای که فرآیند عدم بهره برداری و استفاده نادرست از تربیت بدنی می تواند سلامت جامعه را به خطر اندازد.!! و به عبارت دیگر برای احراز مرتبه مربیگری و یا معلمی شرایط آن دشوار شود به نحوی که معلم شدن یک افتخار بزرگ در جامعه تلقی شود.
امروز دیگر استفاده از هوای پاک و طبیعت خبری نیست و از همه مهمتر اینکه ورزش به صورت حرفه ای دیده میشود و در این فرایند ، انسان تبدیل به کالا شده است و در مرض خرید و فروش قرار می گیرد و باید پذیرفت این آغاز نزول انسان تلقی می گردد و در این مسیر ، شاهد ناهنجاری های تاسف بار اجتماعی هستیم و جالب توجه است این اعمال دیکته شده در جهان فرا گیر شده است!!؟
انتظارم این است که ایران انقلابی ، خود واضع تز و دکترین قابل توجه در جهت سلامت انسان ها باشد . بدیهی است با تحقق این امر ، ورزش همگانی نضج می گیرد و به دنبال آن ، سلامت آحاد مردم نیز بیمه میشود و تاکید می گردد سلامت کل جامعه افتخار بزرگی برای یک ملت محسوب میشود و مدال طلا و لوح زرین باید بر سینه او بدرخشد . تردید ندارم رسیدن به این مرحله از افتخار ، افتخارات بی شمار ی از جنبه های علمی ، قهرمانی و غیره ….. نصیب ملت میشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو