گازرسانی به ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار مازندران تا پایان سال ۹۷

نسیم ورزش : مدیر عامل گاز مازندران گفت که براساس برنامه ریزی انجام شده ، ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار مازندران تا پایان سال ۹۷ از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.

500 روستای بالای 20 خانوار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، جعفر احمدپور شامگاه پنجشنبه در بازدید از مراحل لوله گذاری و پیشرفت گازرسانی به مناطق کوهستانی شرق مازندران در گفت و گو با خبرنگاران افزود که کار مطالعه و طراحی برای گازرسانی به این روستاها انجام شده و کارها با قوت در حال پیگیری است.
وی گفت : هم اکنون گازرسانی به ۱۵۱ روستای شرق مازندران و همچنین ۱۷۱ روستای صعب العبور و کوهستانی مناطق دودانگه، چهاردانگه و کلیجانرستاق شهرستان ساری در مرکز مازندران در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون یکهزار و ۱۵۰ کیلومتر شبکه گذاری گاز در مازندران اجرایی شده است ، افزود : این شبکه گذاری ها مربوط به بیش از ۴۶۰ روستای مناطق مختلف استان است و برای بقیه روستاها هم اجرائی می شود.
وی افزود : از ۵۸ شهر مازندران در حال حاضر ساکنان ۵۴ شهر از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و گازرسانی به چهار شهر دیگر هم که در مناطق سخت گذر واقع هستند ، در حال انجام است.
احمدپور با بیان اینکه تا پایان سال ۹۷ تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار مازندران از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند ، گفت : تاکنون یک‌هزار و ۹۴۰ روستا در استان مازندران به شبکه گاز متصل شدند و در این بخش توانستیم تعهدات خود را در موعد مقرر به سرانجام برسانیم.
وی با اشاره به افتتاح طرح گازرسانی به ۱۱ روستای دهستان ‘ پی رجه ‘ در منطقه کوهستانی بخش هزارجریب نکا با حضور مشاور وزیر نفت و استاندار مازندران در روز پنجشنبه ، افزود : با روشن شدن مشغل گاز در این روستاها که ۸۵ میلیارد ریال برای آن هزینه شده ، دستکم یکهزار و ۲۰۰ خانوار ساکن در آنها از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.
گازرسانی به مناطق کوهستانی و سخت گذر مازندران در دولت یازدهم و همزمان با ایجاد خط لوله گاز دامغان – ساری با هدف تامین سوخت پاک برای این مناطق و جلوگیری از تخریب محیط زیست و منابع طبیعی در دستور کار قرار گرفت .
همزمان با اجرای عملیات لوله کشی خط ۴۲ اینچ دامغان – ساری ، لوله گذاری گاز و ایجاد علمک با حضور بیش از ۲۵ پیمانکار در شهرهای کیاسر ، فریم و ۱۶۰ روستای ۲ بخش دو دانگه و چهاردانگه ساری و ۱۵۱ روستای بخش هزار جریب نکا و یانسر بهشهر آغاز و اولین طرح گازرسانی به این مناطق نیز آبان ماه با روشن شدن مشعل گاز در شهر کیاسر مرکز بخش چهاردانگه ساری محقق شد.
طبق آمارهای رسمی هم اکنون بیش از ۹۹ درصد از شهرها و حدود ۹۱ درصد از روستاهای مازندران به شبکه گازرسانی متصل هستند و تا پایان سال ۹۷ طبق برنامه مصوب سفر رئیس جمهوری به این استان تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار مازندران از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
استان مازندران از حیث گازرسانی به روستاها رتبه اول کشور را دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو