کی‌روش: شایسته کسب سه امتیاز بودیم/ چین سازمان دفاعی خوبی داشت

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت که تیم چین سازمان دفاعی خوبی داشته است.

 

کارلوس کی‌روش

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، کارلوس کی‌روش پس از تساوی بدون گل تیم ملی مقابل چین گفت: به هر دو تیم تبریک می‌گویم. ما به دنبال این بودیم که خیلی زود بازی را تحت کنترل‌مان بگیریم، اما چین سازمان دفاعی خوبی داشت.

وی با اشاره به سازمان دفاعی خوب چینی‌ها افزود: سعی کردیم در ضد حملات به گل برسیم. همین مسئله باعث شده بود که بازی پیچیده و استرس‌زا شود.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: از دیدگاه من ایران شایسته کسب سه امتیاز این بازی بود، چون بازی را در کنترل داشتیم و موقعیت‌های زیادی روی دروازه چین خلق کردیم. به همین دلیل با ناامیدی به ایران برمی‌گردیم. نتیجه تساوی قابل قبول است، چون ما راهی فشرده و طولانی را در پیش داریم و باید مقابل تیم‌های کره‌جنوبی، ازبکستان، سوریه و بازی برگشت مقابل چین هم بازی کنیم. به همین دلیل در آینده باید به اتحاد و یکپارچگی برسیم که البته این کاری دشوار است.

کی‌روش افزود: باز هم تأکید می‌کنم کسب یک امتیاز در زمین چین نتیجه خوبی بود، هرچند ایران می‌توانست به پیروزی برسد. برای تیم چین و هوادارانش آرزوی موفقیت دارم و باید بگویم هواداران آنها فضای بسیار خوبی را در این بازی شکل دادند. برای بازیکنان من هم بازی در این فضا و در این شب بسیار لذتبخش بود و از تماشاگران چینی تشکر می‌کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در ترکیب چین بازیکنی بوده که تیم ایران را آزار بدهد، گفت: شماره ۹ چین (ژانگ یونینگ) در طول بازی مدافعان ما را سخت تحت فشار قرار داد و شور و شوق بالایی داشت.

سرمربی تیم ملی در این خصوص که پیش از بازی گفته بود چین یکی از شانس‌های صعود است و آیا هنوز هم همینطور فکر می‌کنید، گفت: همانطور که دیدید بازی کره‌جنوبی و سوریه هم با تساوی به پایان رسید. برای من هر بازی مانند یک فینال است. به نظرم بعضی از بازیکنان چینی بسیار پرشور هستند و قادرند دستورات سرمربی خود را هم در بازی خانگی و هم در بازی خارج از خانه به خوبی اجرایی کنند. این تازه شروع کار برای چین است و این تیم مسیری طولانی در پیش دارد. آنها می‌توانند با کسب امتیاز لازم به آینده امیدوار باشند. قطر، ازبکستان و کره‌جنوبی در خانه چین دچار مشکل خواهند شد.

کی‌روش در واکنش به این مسئله که اشکان دژاگه در بازی با قطر مصدوم شد و گویا با احتیاط مقابل چین به میدان نرفت، اظهار داشت: من ترکیب تیمم را بر اساس نقاط ضعف و قوت حریف انتخاب می‌کنم. اشکان از روی نیمکت هم به هم‌تیمی‌های خود کمک کرد. فکر می‌کنم توانستیم کارهای هجومی‌مان را مقابل چین انجام دادیم و فکر نمی‌کنم دغدغه‌ای از این بابت داشتیم. به جای او مسعود شجاعی را به زمین آوردیم که یک هافبک نفوذی است.

وی افزود: در دفاع چپ هم از میلاد محمدی استفاده کردیم که بازیکنی هجومی است و سرعت بازی‌اش با تیم چین تطابق داشت و این کار را نیز انجام داد. سومین تغییرمان هم وحید امیری بود چون نیاز داشتیم در بال چپ سرعت بیشتری داشته باشیم. در نهایت سفر خستگی طولانی به چین در بازی امروز منعکس شد و نتوانستیم در ضربات آخر از فرصت‌ها استفاده کنیم و بعد از ۱۵ یا ۲۰ بازی به گل نرسیدیم.

کی‌روش گفت: برای کشور بزرگ و غنی از فرهنگ چین آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم این کشور دوشادوش ایران به جام جهانی صعود کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو