کوهنوردی موجب آرامش روانی در جامعه می شود

 
نسیم ورزش:مسئول روابط عمومی هیات کوهنوردی استان گیلان گفت: کوهنوردی باعث ایجاد آرامش روانی جامعه شود و از آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد و طلاق جلوگیری می کند.


روزبه خلیق معینی با اشاره به حضور طیف سنی افراد مختلف در کوهستان و عمیق شدن دوستی ها افزود: : بدلیل گستردگی کوهستان که ۶۰ درصد استان گیلان را شامل می شود و حضور گسترده افراد از طیف های مختلف سنی به صورت هفتگی در ارتفاعات می تواند از این پتانسیل جهت اطلاع رسانی مباحث زیست محیطی نظیر جنگل تراشی یا ویلا نشینی و مباحث سیل شناسی به مراجع مربوطه و کمک به نهادهای مرتبط برای اطلاع بیشتر از وضعیت محیط زیست و استفاده کند.

 
وی بیان کرد: از خواسته عمومی برای حفظ محیط زیست کوهستان و هدفمند کردن این مباحث در سازمان های مردم نهاد برای نگهداری و حفظ محیط زیست کوهستانی کشور استفاده کرد؛ چرا که کوهستان زیربنای اصلی تامین آب شرب شیرین می باشد.

 
معینی افزود: استعداد یابی برای صعود های فنی و بلند، ارتقای سطح آموزش گروههای استان و امداد و نجات در کوهستان و نیز بخش قهرمانی این ورزش که سنگ نوردی داخل سالن است سیاست بخش تخصصی هئیت را شکل میدهد.

 
وی با اشاره به سیاست هئیت خاطر نشان کرد: کمیته جهانی المپیک برای حضور این رشته در المپیک ۲۰۲۰ در حال رایزنی با کشورهای مختلف جهان است.

 
معینی گفت:  در راستای این سیاست ها اولین همایش بزرگ کوه پیمایی خانوادگی رایگان در سطح استان روز جمعه سی مرداد در پارک جنگلی سراوان برگزار خواهد شد که ضمن کمک به سلامت جامعه و ارائه مباحث آموزشی، جهت ایجاد انگیزه لوازم ورزشی نیز بین شرکت کنندگان قرعه کشی و اهدا خواهد شد.

 
وی تصریح کرد:  برای اجرای این برنامه تا کنون جلسات مشترک با سازمان ها و ارگان های مربوطه نظیر شهرداری ، فرمانداری ، استانداری، نیروی انتظامی، هلال احمر، محیط زیست، صدا و سیما، هیت پزشکی ورزشی و دانشگاه گیلان برگزار شده است و از هیت های ورزشی نظیر فوتبال، کاراته، تکواندو، شطرنج، بدنسازی، اتومبیل رانی، شنا، ژیمناستیک نیز برای حضور در این برنامه دعوت شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *