کوهنوردان مهابادی به قله آراگاتس ارمنستان صعود کردند

نسیم ورزش: رئیس هیات کوهنوردی مهاباد از صعود یک تیم از کوهنوردان این شهرستان به قله چهار هزار و ۹۰ متری آراگاتس در کشور ارمنستان خبر داد.

طاهر پهنایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این صعود به مناسبت گرامیداشت دوازدهمین سالگرد درگذشت محمد اوراز و پس از یک فراخوان در میان کوهنوردان این شهرستان انجام گرفت.

وی گفت: برای صعود به این قله ۱۶ نفر از کوهنوردان این شهرستان در قالب یک تیم شامل دو نفر از بانوان و ۱۴ نفر از آقایان حضور داشتند. پهنایی اضافه کرد: این تیم توانست در یک برنامه زمان بندی شده در مدت پنج روز به قله آراگاتس در ارمنستان صعود کرده و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورده و یاد و خاطره زنده یاد محمد اوراز را نیز گرامی بدارند.

وی افزود: هیات کوهنوردی مهاباد در طول سال چندین بار برنامه ریزی هایی را برای صعود تیم های شهرستانی به قله های مرتفع کشور و خارج از کشور دارد که این صعود پنجمین صعود دسته جمعی در طول سال جاری به شمار می رود. به گزارش ایرنا، محمد اوراز فاتح قله اورست و نخستین فرد مسلمان صعود کننده به این قله در جهان است که از کوهنوردان بنام کشور و از اهالی شهرستان نقده است.

وی در یکی از صعودهایش به قله گاشربروم، از قلل رشته کوه هیمالیا بر اثر سقوط و با وجود تلاش های چند روزه دوستانش در رساندن وی به پایین کوه، در سال ۱۳۸۲ جان سپرد. مهاباد از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی است که ۱۱۶ کیلومتر با مرکز استان فاصله دارد. کوهنوردی یکی از رشته های پرطرفدار ورزشی در شهرستان مهاباد به شمار می رود و هیات کوهنوردی این شهرستان نیز یکی از فعالترین هیات های کوهنوردی آذربایجان غربی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *