کمیل قاسمی سهمیه المپیک را گرفت/ خیال خادم راحت شد

 

نسیم ورزش: کمیل قاسمی نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان با حضور در فینال رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا موفق به کسب سهمیه المپیک ریو شد.

کمیل قاسمی

 در ادامه سومین و آخرین روز از رقابت‌های گزینشی کشتی المپیک در قاره آسیا که از صبح امروز در شهر آستانه قزاقستان آغاز شده است کمیل قاسمی نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان با پیروزی در مرحله نیمه نهایی و حضور در فینال موفق به کسب سهمیه المپیک برای ایران شد.

کمیل قاسمی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد کانجین نام، دارنده مدال برنز آسیا و بازی‌های آسیایی از کره جنوبی گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشته بود. وی در این مرحله نیز با ضربه فنی دنگ ژی‌وی، دارنده مدال برنز آسیا از چین را شکست داد و با حضور در فینال موفق به کسب سهمیه المپیک شد تا بدین ترتیب سهمیه های کشتی آزاد تکمیل و خیال رسول خادم راحت شود.

قاسمی در فینال با دولت شبان بای از قزاقستان دیدار می کند.

امید نوروزی نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم کشتی فرنگی نیز که در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر مقابل دیدار امان‌نظروف از ترکمنستان به پیروزی رسیده بود در دور دوم هم با نتیجه ۹ بر ۶ پانگ ژن، دارنده مدال های طلا و برنز آسیا از چین را شکست داد و گام به نیمه نهایی گذاشت. وی برای حضور در فینال و کسب سهمیه المپیک با راویندر از هند مصاف خواهد کرد.

در این رقابت‌ها تنها کشتی‌گیران فینالیست می‌توانند سهمیه المپیک را کسب کنند که حمید سوریان و بشیر باباجان‌زاده نمایندگان کشتی فرنگی کشورمان موفق به کسب سهمیه نشدند.

به گزارش فارس، کشتی‌گیرانی که در این مسابقات موفق به کسب سهمیه‌ نشوند دو شانس دیگر هم دارند که البته به صورت جهانی برگزار می‌شود. اولین مسابقات گزینشی المپیک (برای تمام کشورها ۲ تا ۴ اردیبهشت ۹۵ در اولان باتور مغولستان برگزار می‌شود که در هر وزن سه نفر در رشته مردان مجوز حضور در المپیک را کسب می‌کنند. دومین رقابت گزینشی المپیک نیز ۱۶ تا ۱۸ اردیبهشت ۹۵ در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد که در هر وزن دو نفر اول رشته مردان مجوز حضور در بازی‌های المپیک را بدست می‌آورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو