کمیته بین المللی المپیک پنج رشته جدید به بازی های المپیکی اضافه کرد

کمیته بین المللی المپیک در نشست هیات اجرایی خود در شهر ریودوژانیرو محل برگزاری المپیک ۲۰۱۶ برزیل با اضافه شدن پنج رشته جدید به بازی های المپیک موافقت کردند.

پنج رشته جدید به بازی های المپیکی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی  نسیم ورزش ، بر اساس این تصمیم، ورزشکاران این پنج رشته می توانند از المپیک ۲۰۲۰ توکیو با یکدیگر رقابت کنند.
کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد: این پنج رشته شامل رشته های ورزشی کاراته، بیس بال، سافت بال، اسکیت برد، صخره نوردی و موج سواری هستند و ورزشکاران این رشته های از المپیک ۲۰۲۰ توکیو می توانند شانس خود را در برزگترین رویداد ورزش جهان بیازمایند.
کاراته کاهای ایران در دو بخش زنان و مردان جزو مدعیان جهان هستند و این می تواند خبر خوشی برای آنها باشد تا بتوانند مدال المپیک را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کنند.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو با حضور ورزشکاران ۲۰۶ کشور جهان در شهر بندری ریودوژانیرو از فردا – جمعه – آغاز می شود.
در مراسم افتتاحیه این رقابت ها «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد و سران و مقام های سیاسی ۴۵ کشور دنیا حضور دارند.
کاروان ورزشی ایران با ۶۴ ورزشکار در ۱۴ رشته در این رقابت ها شرکت کرده است.
ورزشکاران ایران در رشته های والیبال، تیراندازی، تکواندو، کشتی آزاد و فرنگی، دوچرخه سواری، دوومیدانی، تیرو کمان، جودو، بوکس، تنیس روی میز، قایقرانی و شنا از ۱۶ تا ۳۱ مرداد ماه به مصاف حریفان می روند.
«حمیده عباسعلی» کاراته کا ملی پوش و دارنده مدال طلای بازی های آسیایی در نخستین واکنش به حضور رشته کاراته در المپیک گفت: هیچ خبری به اندازه المپیکی شدن کاراته نمی توانست جامعه کاراته را خرسند کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *