کلینیک های ویژه معاینات قلبی ورزشکاران در مازندران راه اندازی می شود

نسیم ورزش : رئیس کمیته پزشکی هیئت فوتبال مازندران گفت: بزودی کلینیک های ویژه معاینات قلبی ورزشکاران در راستای پیشگیری از مرگ ناگهانی در استان راه اندازی می شود.

کلینیک های ویژه معاینات قلبی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ فرزاد گوهردهی بعدازظهر چهارشنبه در کمیته پزشکی هیئت فوتبال مازندران ضمن تبیین اهداف برگزاری این نشست، بر اولویت داشتن حفظ و ارتقا سلامت ورزشکاران بخصوص فوتبالیست هاتاکید کرد و گفت:مهم‌ترین بحث ورزش و فوتبال بحث سلامت و ایمنی بوده و در این بحث پیشگیری اصلی‌ترین موضوع است.

رئیس کمیته پزشکی هیئت فوتبال مازندران بابیان اینکه برای رسیدن به این هدف مهم یکی از اقدامات ورود تخصصی و قدرتمند کمیته‌های پزشکی در سطح شهرهای استان در این موضوع است افزود: انشا الله به‌زودی کلینیک‌های ویژه معاینات قلبی ورزشکاران در سطح گرید D آسیا در راستای پیشگیری از مرگ ناگهانی در استان راه‌اندازی خواهد شد.

وی رویکرد کمیته پزشکی ورزشی هیئت فوتبال را توجه به آموزش ، کمک به ورزشکاران و ارائه خدمات به جامعه زیرپوشش و عموم علاقه‌مندان عنوان کرد و اظهار کرد: هدف از ایجاد کلینیک‌ها این است که تا قبل اینکه شخصی ورزش فوتبال را انتخاب کند باید تمام معاینات پزشکی، قلبی وهمه آزمایش‌ها را انجام و بعد از تائید به فوتبال ورود پیدا می‌کند و اگر در حین دوران بازیگری دچار آسیب‌دیدگی شدند تحت نظر قرارگرفته و درمان شوند که این امر باعث سلامتی فوتبالیست می‌شود.

بهروان رئیس هیئت فوتبال استان مازندران نیز در این نشست بر اهمیت برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی برای ورزشکاران و خانواده‌های آن‌ها و ضرورت تعامل بین دستگاه‌های مختلف برای تأمین سلامتی مردم تأکید کرد و افزود: ارتباط جامعه ورزشکاران با مراکز علمی و دانشگاه‌ها و به‌روز بودن در مسائل مختلف نقش اساسی در کسب افتخار ، توفیق و کاهش خطرهای ناشی از آسیب‌ها دارد.

رئیس هیئت فوتبال استان مازندران با قدردانی از تلاش‌های انجام‌شده برای تعامل سازنده بین ورزشکاران و این هیئت به اهمیت اقدامات کمیته پزشکی ورزشی هیئت فوتبال اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به اهداف در عرصه ورزش باید همواره به مسائل علمی و ارتباط قوی بین مراکز دانشگاهی و ورزش استان عنایت داشته باشیم که هم‌اکنون وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو