کلنگ زنی سد جوله رود در بابل

نسیم ورزش : سد انحرافی جوله رود به منظور آب رسانی به مزارع کشاورزی سه شهرستان بابل، بابلسر وفریدونکنار در روستای احمدچاله پی شهرستان بابل کلنگ زنی شد.

 

جوله رود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، محمدابراهیم یخشکی مدیر عامل آب و منطقه ای مازندران ظهر پنجشنبه در مراسم کلنگ زنی سد جوله رود اظهارداشت: سد انحرافی جوله رود به منظور آبرسانی به دو هزار هکتار از  مزارعه کشاورزی سه شهرستان بابل، بابلسر وفریدونکنار  احداث خواهد شد.

وی اظهار داشت: این سد انحرافی که بخشی از سد هراز است برای تسهیل در آبرسانی ورونق  بخش کشاورزی این سه شهرستان در مدت زمانی کمتر از یک سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: کشاورزان باید در محیط آرام وبدون دغدغه به کشاورزی بپردازند واین برعهده خادمان نظام است که موانع پیشروی را برطرف سازند.

علی نبیان معاون عمرانی استاندار مازندران نیز اظهار داشت: بهره برداری  از چنین پروژه هایی نور امیدی را در دل کشاورزان ایجاد می کند و سختی کار کشاورزی را برایشان حلاوت می بخشد.

نبیان افزود: درسال گذشته کشت اول کشاورزان مازندران برای عرضه به استان های دیگر مورد استفاده قرار گرفت و امید داریم در آینده نزدیک کشاورزان مازندران در بخش کشاورزی به خودکفایی برسند.

سدهمچنین ولی الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس نیز گفت: سد انحرافی جوله رود به منظور سهمیه بندی شدن آب در سه شهرستان علاوه بر آب رسانی به دوهزار هکتار   از زمین های کشاورزی به صورت مستقیم باعث آب رسانی به  ۱۵هزار هکتار از زمینهای کشاورزی به صورت غیر مستقیم می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *