کلانتری و اصغرزاده قهرمان جشنواره شطرنج کشور شدند

 

 

نسیم ورزش: جشنواره شطرنج بانوان و آقایان کشور با قهرمانی کلانتری و اصغرزاده در قزوین و گیلان به پایان رسید.

صدیقه کلانتری

 در این رقابت‌ها که مرحله اول انتخابی تیم ملی نیز محسوب می‌شود، ۱۱۱ شطرنج‌باز در یازده دور در شهرستان قزوین با هم به رقابت پرداختند که در پایان چهار نفر با امتیاز ۸٫۵ به کادر خود پایان دادند و بر اساس پوئن‌شکنی صدیقه کلانتری از استان مازندران به مقام نخست رسید، رعنا حکیمی‌فرد از تهران دوم شد و یگانه کریمی از مازندران نفر سوم شد و فاطمه هاشمی از استان فارس به مقام چهارم دست یافت.

 

در این مسابقات آیلار لطفی از آذربایجان غربی با ۸ امتیاز پنجم شد و دوازده بازیکن دیگر با امتیاز مساوی ۷٫۵ در رده‌های ششم تا هفدهم جای گرفتند.

 

همچنین چهاردهمین دوره جشنواره سراسری شطرنج کشور(آقایان) از ۲۳ مرداد در گیلان آغاز شد و با قهرمانی شطرنج‌باز مازندرانی به پایان رسید.

 

در این رقابت‌ها ۳۲۴ شطرنج‌باز از سراسر کشور طی یک هفته در ۱۱ دور سوئیسی با هم به رقابت پرداختند.

 

در آخرین روز و در بخش آقایان در مهم‌ترین رقابت‌های دور یازدهم، محمدرضا اصغرزاده با ۹ امتیاز برای کسب عنوان قهرمانی و تثبیت صدرنشینی خود به مصاف رستم بهمردی ۸ امتیازی رفت و با کسب یک نتیجه تساوی توانست همچنان صدرنشین مانده و عنوان قهرمانی این دوره از جشنواره را به نام خود ثبت کند.

 

شاهین ساده از گیلان نیز با برد مقابل حسین مجاوریان با ۹ امتیاز در جایگاه دوم جای گرفت و مهرداد صداقتی از قزوین با ۸/۵ امتیاز جایگاه سوم جدول را از آن خود کرد.

 

همچنین آرش داغلی شطرنج‌باز ۱۲ ساله گیلانی، حسین مجاوریان از اردبیل، امیرمحمد سوزنکار از استان گیلان، رستم بهمردی از یزد و محمد شاه‌مرادی از کردستان با ۸/۵ امتیاز مشترک به ترتیب در رده‌های چهارم تا هشتم قرار گرفتند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو