آیا آرش میراسماعیلی از ایران خواهد رفت؟/ مقصد کدام کشور است؟!!!

آرش میراسماعیلی پرافتخارترین جودوکار کشور  نتوانست آرای لازم را در مجمع فدراسیون جودو کسب کند پس از انتخاب رئیس جدید قصد دارد فعالیتش در این رشته را در کشور دیگری دنبال کند.

آرش میراسماعیلی

آرش میراسماعیلی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش در جریان مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو  آرش میراسماعیلی در یک رقابت نزدیک با محمد درخشان موفق به اخذ ۱۸ رای شد و تنها با اختلاف سه رای به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب نشد. نتیجه ای که به گواه تمام حاضرین در سالن اجتماعات آکادمی ملی المپیک برای او یک پیروزی محسوب می شد.

هرچند گفته می شد  اگر شش نفری که در این مجمع غیبت داشتند، به آکادمی ملی المپیک می آمدند نتیجه تغییر می کرد. با این وجود میراسماعیلی باوجود دعوت محمد درخشان برای حضور در هیات رئیسه، در جمع خبرنگاران اعلام کرد که قصد استراحت دارد و از این پس به امر آموزش در جودو خواهد پرداخت و به نوعی دعوت درخشان را رد کرد. 

اما وی قصد دارد فعالیت خود را در کشوری دیگر پیگیری کند. میراسماعیلی ضمن تائید خبر رفتن از ایران گفت: همانطور که بعد از مجمع اعلام کردم ، هر چه دارم از جودو ایران و لطف مسئولان نظام است ولی شرایط به صورت دیگری پیش رفت. به امید خدا در مورد جزئیات این تصمیم به زودی توضیحات کامل را بیان خواهم کرد.
 
گفتنی است آرش میراسماعیلی عضو پیشین تیم ملی جودو متولد ۱۳۵۹ خرم آباد است که با کسب دو طلا و دو برنز رقابتهای قهرمانی جهان، نقره و برنز بازیهای آسیایی ، سه طلا ، یک نقره و یک برنز قهرمانی جهان ، پرافتخارترین جودوکار ایران است.

آرش میر اسماعیلی متولد ۱۲ اسفند ۱۳۵۹ (مصادف با ۳ مارس ۱۹۸۱) در شهرستان خرم آباد استان لرستان دیده به جهان گشود

آرش نه تنها از نوابغ جودو ایران بلکه جودو جهان می باشد ، در مدت زمانی که پیراهن تیم ملی را بر تن داشت توانست رکودهای جدیدی از خود برای ایران به جای بگذارد

با تلاشهای او در المپیک سیدنی ایران برای نخستین بار در رشته جودو توانست به رده پنجمی دست یابد هر چند ناداوری های بر حق او روا شد و نیز تنها کسی بود که توانست مدال طلا در مسابقات جهانی جودو کسب کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *