کشف چهره زنی دیگر در نقاشی لبخند مونالیزا

 

نسیم ورزش: لبخند کم رنگی که بر چهره مونالیزا در شاهکار نقاشی لئوناردو داوینچی هنرمند عصر رنسانس دیده می‌شود و در طول ۵۰۰ سال گذشته جهان هنر را مجذوب خود ساخته‌است، درواقع به زنی دیگر تعلق دارد.

براساس گزارش CNN، پاسکال کوت دانشمند فرانسوی موفق به کشف سه نقاشی پنهان در زیر لایه‌های شاهکار داوینچی شده‌است که یکی از این نقاشی‌ها به نظر به صاحب اصلی پرتره مونالیزا، لیزا دل جیوکوندو تعلق دارد.

در این نقاشی پنهان زنی دیده می‌شود که به دوردست‌ها چشم دوخته‌است اگرچه هیچ لبخندی به لب ندارد. کوت باور دارد این پرتره به لیزا دل جیوکوندو که به لیزا جراردینی نیز شهرت داشته همسر بازرگانی فلورانسی بوده تعلق دارد.

به گفته کوت تکنیک تصویربرداری علمی L.A.M توانسته به قلب لایه‌های مشهورترین نقاشی جهان نفوذ کند و اسراری را آشکار سازد که برای ۵۰۰ سال پنهان باقی مانده بودند. این یافته های جدید به گفته کوت می‌تواند افسانه‌های بسیاری که درباره این شاهکار وجود دارد را رد کرده و دیدگاه انسان را درباره شاهکار داوینچی برای همیشه متحول سازد.

دانشمندان از دوربینی چند طیفی برای تاباندن نور شدید روی نقاشی استفاده کردند و سپس بازتاب آن را محاسبه کردند. این دوربین می‌تواند به آشکار ساختن لایه‌های میان نقاشی کمک کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *