کشف ۱.۳ میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران

نسیم ورزش : فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۱.۳ میلیارد ریالی انواع کالای قاچاق در اجرای طرح های سراسری مبارزه با قاچاق و ارز در سطح استان طی دو روز گذشته خبر داد.

 

کشف ۱.۳ میلیارد ریالی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: با هدف تحقق مصادیق مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال اقتصاد مقاومتی(واقدام وعمل) و در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد قاطعانه با باندها و شبکه های عمده قاچاق کالا و ارز و ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان های “تنکابن و ساری” طی دو روز گذشته به مرحله اجرا در آمد.

وی تصریح کرد: به همین منظور ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان و شهرستان های تابعه با انجام بازرسی های مقطعی و شناسایی باندها و شبکه های قاچاق کالا، اقدامات عملیاتی را برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان و کشف کالاهای قاچاق در سطح استان آغاز کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران ، اظهار داشت: در اجرای این طرح ماموران پلیس آگاهی شهرستان تنکابن با شناسایی مبادی ورودی و مسیرهای حمل و نقل و دپوی کالاهای قاچاق، موفق به کشف انواع لوازم و کالاهای خارجی قاچاق به ارزش ۸۵۰ میلیون ریال در این شهرستان شدند.

وی از کشف شش هزار و ۷۸۱ ثوب انواع البسه و پوشاک قاچاق به همراه ۵۲۴ عدد انواع گیره سر خارجی، ۴۵ عدد انواع آلبوم کوچک و بزرگ ، ۴۷۷ عدد انواع ظروف سفالی و چینی، شش هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و قاچاق را کشف کردند.

سردار میرفیضی، افزود: در همین زمینه و در اجرای طرح مذکور، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز با شناسایی یکی از عاملان خرید و فروش انواع داروهای گیاهی قاچاق در ساری این فرد را  شنا سایی و دستگیر کردند .

میرفیضی، اظهار داشت: در بازرسی از انباری متعلق به متهم ۸۱۳ قلم انواع داروهای غیر مجاز به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال کشف شد.

وی گفت:ماموران پلیس آگاهی استان در ادامه این عملیات با شناسایی و کنترل افراد فعال در امر خرید و فروش کالاهای قاچاق، طی بازدید از باربری ها و پایانه های حمل نقل در سطح شهر ساری از یکی از عاملان عرضه کالاهای قاچاق،۱۷کارتن انواع اسباب بازی به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران ارزش ریالی مجموع کالای قاچاق را یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: کالاهای قاچاق کشف شده به سازمان اموال تملیکی تحویل و قاچاقچیان کالا پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند .

سردار میر فیضی در خاتمه با اشاره به این که هدف قاچاقچیان کالا تخریب ریشه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه است و خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اخلال در نظام اقتصادی کشور و ضربه مهلک به تولیدات داخلی است از مردم خواست: برای حفظ سلامت جامعه و خانواده های خود از خرید کالاهای قاچاق که معمولا از مواد غیر بهداشتی و بی کیفیت تهیه وعرضه می شوند خودداری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *