کشتی گیر المپیکی ایران: موفقیت فرنگی کاران برای آزادکاران روحیه بخش است

آزاد کار وزن ۵۷ کیلوگرم ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو گفت: با توجه به اینکه مسابقات کشتی فرنگی در برزیل پیش از رقابت های آزاد آغاز می شود، موفقیت فرنگی کاران در ادامه راه برای سایر کشتی گیران روحیه بخش خواهد بود.

 

«حسن رحیمی» روز پنجشنبه در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه حمید سوریان و سعید عبدولی نخستین کشتی گیران ایرانی در ریو هستند که به روی تشک می روند، نتایج آنان چه تاثیری بر عملکرد سایر کشتی گیران دارد؟ افزود: آرزوی همه ما کسب مدال توسط این دو کشتی گیر با تجربه تیم ملی است که نتایج آنها تاثیر زیادی در روند مدال آوری کشتی در المپیک خواهد داشت.
وی تصریح کرد: پیش بینی من از نتایج کشتی در المپیک، کسب بهترین نتیجه خواهد بود و ملی پوشان با دست پر به کشور بازخواهند گشت.

حسن رحیمی در خصوص آمادگی خود در المپیک ریو نیز گفت: در المپیک لندن از نظر بدنی شرایط خیلی خوبی داشتم و در اثر اشتباه مسئولان برگزار کننده که موجب شدند یک کشتی اضافه بگیرم و در فاصله هفت دقیقه مقابل «آمیت کومار» هندی قرار گرفتم که به دلیل ریکاوری نکردن، متاسفانه کشتی را واگذار و در نهایت در جایگاه هشتم قرار گرفتم.
دارنده مدال طلای پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۳ در بوداپست مجارستان ادامه داد: تجربیات خوبی از المپیک لندن دارم تا در لحظات سخت بتوانم، روند مسابقه را به نفع خود پایان دهم و البته چهار سال نیز از المپیک لندن گذشته و من چندین مسابقه بین المللی از جمله قهرمانی جهان و جام جهانی را پشت سر گذاشته ام و با حریفان خیلی خوبی کشتی گرفته ام، اما کار در سبک وزن همیشه بسیار سخت است.
این آزادکار تهرانی تیم ملی خاطر نشان کرد: در المپیک ریو همه تجربیاتم را به کار خواهم بست تا بهترین نتیجه را بگیرم و در این مدت نیز به گونه ای تمرین می کنم که آسیب نبینم چرا که به اصطلاح گوش شکسته ها با توجه به تمرینات سخت و پرفشار و وزن کردن، بدنم مانند شیشه شده است.
دارنده چهار مدال طلا، نقره و برنز جهان در خصوص توقع مردم از او برای کسب مدال در ریو، تصریح کرد: مردم از من توقع زیادی دارند و به عنوان یک کشتی گیر قدیمی سعی دارم با کسب مدال موجب انگیزه و روحیه کشتی گیران جوان تر تیم ملی شوم و به عنوان یک سرباز وظیفه خودم را به بهترین نحو انجام خواهم داد.
وی همچنین در خصوص «ویکتور لبدوف» دارنده دو مدال طلای جهان به عنوان کشتی گیر وزن ۵۷ کیلوگرم روسیه در المپیک گفت: شکی نیست که لبدوف یک کشتی گیر باهوش و عنوان دار و نوع کشتی او به گونه ای است که به اصطلاح کشتی گیران به کشتی من می خورد و هر چند دو سال قبل در جام جهانی، کشتی را در لحظه های پایانی به او واگذار کردم اما در رقابت های جهانی سال ۲۰۱۴ تاشکند و در آمریکا او را شکست دادم.
وی در عین حال گفت: در المپیک ریو بدترین و سخت ترین قرعه را برای خود پیش بینی کرده ام و آرزوی هر ورزشکاری این است که در المپیک به مدال برسد و هدف من هم بعد از حضور ۱۵ ساله در اردوهای تیم های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان این است که در ریو به مدال خوشرنگی دست پیدا کنم.
طبق برنامه حسن ریمی و حسن یزدانی آزادکاران وزن های ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم روز جمعه ۲۹ مرداد ماه در المپیک ریو به روی تشک خواهند رفت.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک از ۱۶ تا ۳۱ مرداد ماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار می شود و از ایران ۶۳ نفر در ۱۴ رشته ورزشی برابر حریفان جهانی خود صف آرایی می کنند.
رقابت های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ برزیل در روزهای ۲۴ تا ۲۶ مرداد و کشتی آزاد از ۲۹ تا ۳۱ مرداد برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *