کشتی قهرمانی نوجونان جهان؛ یک طلا و دو نقره برای آزادکاران ایران

نمایندگان کشورمان در روز نخست رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان، به یک مدال طلا و دو مدال نقره رسیدند.

کشتی قهرمانی نوجونان جهان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،  رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان از صبح امروز (شنبه) و به مدت ۲ روز در شهر تفلیس گرجستان برگزار می شود.
مسابقات پنج وزن نخست، این رقابت ها امروز (شنبه) برگزار و «امیرحسین مقصودی» در وزن ۵۸ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد و «امیر پرسته» و «سجاد غلامی» در اوزان ۵۰ و ۶۹ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند.
نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن ۴۲ کیلوگرم ، «سیدعلی عظیمی» در دور نخست مقابل هنری کورت از آمریکا با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، عظیمی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه آراکل مووسسیان از ارمنستان را با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد.
عظیمی در این دیدار مقابل ماگومد عبدالرحمن اف از روسیه با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و پنجم شد.
در وزن ۵۰ کیلوگرم، «امیر پرسته» پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مقابل انجین جتین از ترکیه با نتیجه ۷ بر ۴ به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر یک از سد آرون کاشمان از آمریکا گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله نیز با نتیجه ۷ بر یک مقابل اصغر ممدعلی اف از جمهوری آذربایجان به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد.
پرسته در این دیدار مقابل پیتر کوپیلوف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۵ شکست خورد و به عنوان نایب قهرمانی رسید.
در وزن ۵۸ کیلوگرم ، «امیرحسین مقصودی» در دور اول موامر کلیچ از ترکیه را با نتیجه ۲ بر ۲ شکست داد و در دور بعد با شکست وادیم بیکوف از روسیه با نتیجه ۷ بر ۳ راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
وی در این مرحله مقابل وازگن توانیان از ارمنستان با نتیجه ۷ بر ۴ به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مقصودی در این مرحله با نتیجه ۴ بر یک گئورگی الباکیدزه از گرجستان را شکست داد و به فینال رسید.
آزادکار شایسته نوجوان ایران در فینال، ویتالی آروجائو از آمریکا را با نتیجه ۱۲ بر ۸ شکست داد و صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۶۹ کیلوگرم، «سجاد غلامی» پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کالیرامانا ویشال از هند با نتیجه ۷ بر ۳ (ضربه فنی) به پیروزی رسید و راهی دور سوم شد.
وی در مرحله یک چهارم نهایی گیقام گالستیان از ارمنستان را با نتیجه ۶ بر ۳ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
غلامی در این مرحله نیز از سد داوید آرون کار از آمریکا گذشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در این دیدار مقابل ابوبکر آباکاروف از آذربایجان با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۸۵ کیلوگرم، «سیدابوالفضل هاشمی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ایشیگورو هایاتو از ژاپن با نتیجه ۳ بر دو به پیروزی رسید.
وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آلیک شبژوکوف از روسیه با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف ترکیه ای، هاشمی از دور رقابت ها کنار رفت.

کشتی قهرمانی نوجونان جهان کشتی قهرمانی نوجونان جهان کشتی قهرمانی نوجونان جهان کشتی قهرمانی نوجونان جهان کشتی قهرمانی نوجونان جهان کشتی قهرمانی نوجونان جهان کشتی قهرمانی نوجونان جهان کشتی قهرمانی نوجونان جهان کشتی قهرمانی نوجونان جهان 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *