کشتی قهرمانی جهان – مجارستان؛ سومین برنز تیم ملی کشتی آزاد به نام کریمی ثبت شد

نسیم ورزش : علیرضا کریمی آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم ایران در دیدار رده بندی در رقابت های قهرمانی جهان با پیروزی مقابل حریف گرجستانی سومین مدال برنز ایران را کسب کرد.

قهرمانی جهان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۸ جهان روزهای ۲۸ مهر تا ۶ آبان در سالن اسپورت هال بوک شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
علیرضا کریمی امشب (دوشنبه) در دیدار رده بندی وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل «داتو مارساگیشویلی» دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن از گرجستان با نتیجه ۱۲ بر یک به پیروزی رسید و به مدال برنز رسید. کریمی در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۵ در آمریکا نیز مدال برنز گرفته بود.
کریمی روز گذشته (یکشنبه) در دیدارهای مقدماتی این وزن در دور نخست مبارزه های وزن ۹۲ کیلوگرم ابتدا با نتیجه ۱۰ بر صفر «ریکاردو بائز» از آرژانتین را شکست داد. این آزادکار کرجی تیم ملی در دور دوم موفق شد «شریف شریف اف» کشتی گیر کهنه کار جمهوری آذربایجان و دارنده مدال طلای المپیک و جهان را با نتیجه هفت بر صفر از پیش رو بردارد.
کریمی در این مرحله نیز با پیروزی مقتدرانه ۱۲ بر یک برابر «باتیربک چاکولوف» از روسیه به نیمه نهایی راه یافت.
دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی های آسیایی در دیدار نیمه نهایی مقابل جی دن کاکس دارنده مدال برنز جهان و المپیک از آمریکا با حساب ۵ بر ۲ شکست خورد و نتوانست به فینال راه یابد.
تیم ملی کشتی آزاد ایران پیش از این دو مدال برنز توسط حسن یزدانی و پرویز هادی در وزن های ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم کسب کرد و محمد باقر یخکشی و عزت الله اکبری در وزن های ۶۱ و ۷۹ کیلوگرم پنجم شدند.
مجتبی گلیج، یونس امامی، رضا اطری، امیرحسین مقصودی و مصطفی حسین خانی ۵ آزاد کار حذف شده از مسابقات جهانی هستند.
به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران بدون کسب مدال طلا و حتی بدون داشتن وداع تلخی همچون سال گذشته با پیکارهای کشتی قهرمانی جهان داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو