امامعلی حبیبی:کشتی‌گیران باید فنی‌تر کشتی بگیرند

اسطوره ورزش کشتی کشور با اعلام اینکه از کشتی‌گیران جامعه انتظار می‌رود فنی‌تر کشتی بگیرند، گفت: از خانواده‌ها می‌خواهم فرزندانشان را با ورزش عجین کنند.

 

امامعلی حبیبی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، امام‌علی حبیبی دوشنبه شب در مراسم استقبال از قاسم رضایی دارنده مدال برنز کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ برزیل، اظهار کرد: رشته ورزشی کشتی یکی از رشته‌های پرطرفدار در شمال کشور است که از دیرباز بزرگان زیادی را تقدیم جامعه ورزش کرده است.

وی افزود: آمل همیشه شهری قهرمان‌پرور و بزرگ بوده و پهلوانان زیادی از این خطه به جامعه ورزش معرفی شدند البته این دیار بزرگان، دلاوران برجسته و توانمند است.

اسطوره ورزش کشتی کشور با تأکید بر اینکه اگر جوانان کشور در خارج مرزها جشن قهرمانی می‌گیرند، پرچم خوش‌رنگ کشور را بالای سر برده و ندای سرود ملی ایران را در دنیا به اهتزاز درمی‌آورند برای‌مان افتخار بسیار بزرگی است، تصریح کرد: دیگر ورزشکاران از پهلوانان و قهرمانان درس بگیرند.

این پیشکسوت ورزش با اعلام اینکه در میدان المپیک و رقابت‌های جهانی اجازه ندادم در صورت دارا بودن سلامت جسمانی هیچ کس مرا خاک کرده و امتیاز بگیرد، بیان کرد: سرعتم در کشتی‌ها آنچنان بالا بود که به هیچ کشتی‌گیری مهلت نمی‌دادم مقابلم عرض اندام کند.

حبیبی با اشاره به خاطراتی از ستاره شوروی در مسابقات جهانی تهران، ادامه داد: از کشتی‌گیران امروز جامعه انتظار می‌رود فنی‌تر کشتی بگیرد همچنین از خانواده می‌خواهم جوانان را با ورزش عجین کنند زیرا ورزش جز جدا نشدنی از زندگی است و سلامت روح و روان را به همراه دارد.

وی با اعلام اینکه اولین مدال طلای المپیک را در سال ۱۳۳۵ شمسی در استرالیا و شهر ملبورن به دست آوردم، بیان کرد: مسابقات جهانی تهران و میدان‌های یوکوهامای ژاپن، تورنتو و ژاپن میدان‌های بزرگی بود که پنج مدال طلای المپیک و رقابت‌های جهانی را برایم رقم زد.

امامعلی حبیبی امامعلی حبیبی امامعلی حبیبی امامعلی حبیبی امامعلی حبیبی  امامعلی حبیبی   امامعلی حبیبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو