کسب نخستین پیروزی خادم الشریعه برابر حریف گرجستانی

نسیم ورزش : سارا سادات خادم الشریعه در دومین روز رقابت های شطرنج قهرمانی زنان جهان با کسب نخستین پیروزی برابر حریف گرجستانی خود به مرحله پلی اف برای صعود به دور دوم راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، دور نخست رقابت های شطرنج قهرمانی بانوان جهان با حضور ۱۶ استاد بزرگ، ۲۳ استاد بین المللی، ۱۷ استاد بزرگ بانوان، شش استاد بین المللی بانوان و یک استاد فیده از سراسر جهان در تهران آغاز شد.
نمایندگان ایران امروز (یکشنبه) در دور نخست از مرحله برگشت به مصاف حریفان خود رفتند و میترا حجازی پور که با درجه ۲۳۰۷ و بخت ۴۹ قهرمانی که روز گذشته با مهره سفید مقابل استاد بین المللی روسیه «آناستاسیا بودناروک» با درجه بین المللی ۲۴۶۳ به یک پیروزی ارزشمند دست یافت، امروز در دور برگشت با مهره سیاه مقابل این حریف تسلیم و به مرحله پلی اف راه یافت.
سارا خادم الشریعه که با درجه بین المللی ۲۴۵۲ در دور نخست با مهره سیاه مقابل استاد بین المللی گرجستان «سوپیکو گرامیشویلی» با درجه بین المللی ۲۳۶۹ شکست خورد، در دور دوم مرحله نخست رقابت های شطرنج قهرمانی بانوان جهان بار دیگر و این بار با مهره سفید به مصاف این حریف رفت و به نخستین پیروزی دست یافت.
خادم الشریعه برای راهیابی به دور دوم در دیدار فردا دوشنبه پلی اف بازی می کند.
حجازی پور فردا در دیدار پلی اف و در صورت برد به دور دوم رقابت ها راه می یابد.
آتوسا پورکاشیان دیگر نماینده ایران با درجه بین المللی ۲۳۰۳ و بخت ۵۱ قهرمانی در این رقابت ها در دور نخست با مهره سفید استاد بین المللی آلمان «الیزابت پتز» با درجه بین المللی ۲۴۶۸ و قهرمان چند دوره آلمان را متوقف کرد، اما امروز در دومین دیدار برابر حریف آلمانی تسلیم و از ادامه رقابت ها حذف شد.
در مرحله پلی اف ابتدا قرعه کشی رنگ های مجدد به همراه دو بازی با کنترل زمان سریع ۲۵ دقیقه به علاوه ۱۰ ثانیه افزایش زمان به ازای هر حرکت برگزار می شود .
در صورت تساوی مجدد در این دو دیدار ،پس از قرعه کشی مجدد رنگ ها، دو بازی سریع با کنترل زمان ۱۰ دقیقه به علاوه ۱۰ ثانیه افزایش زمان به ازای هر حرکت بین دو بازیکن انجام می گیرد.
همچنین با تساوی مجدد، دو بازی برق آسا به همراه قرعه کشی مجدد رنگ ها با کنترل زمان ۵ دقیقه به علاوه ۳ ثانیه افزایش زمان به ازای هر حرکت انجام خواهد شد.
در صورتی که این دو دیدار هم برنده ای نداشته باشد، یک بازی رستاخیز با کنترل زمان ۵ دقیقه برای سفید و ۴ دقیقه برای سیاه برگزار می شود و اگر بازی از حرکت شصتم عبور کند از حرکت شصت و یکم به ازای هر حرکت ۳ ثانیه به زمان باقیمانده اضافه می شود و باز در شرایط تساوی، بازیکن با مهره سیاه به مرحله بعد صعود خواهد کرد.
از بین ۶۳بازیکن ۳۲نفر برنده به دور بعد راه می یابند.
فینال چهلمین دوره رقابت های شطرنج قهرمانی زنان جهان ۱۴ اسفند ماه در برج میلاد تهران برگزار و قهرمان این دوره از رقابت ها معرفی خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *