کسب نخستین مدال جهانی ورزش مچ‌اندازی در کشور توسط یک مازنی

نایب قهرمان مسابقات جهانی مچ‌اندازی در کره جنوبی گفت: نتوانستم در دورهای ابتدایی جو سنگین مسابقات را کنترل کنم اما پس از پشت سر گذاشتن یکی دو مسابقه، توانستم استرس خود را کنترل کرده و به فینال مسابقات برسم تا نخستین ورزشکار ایرانی باشم که صاحب مدال جهانی ورزش مچ‌اندازی شده است.

مچ‌اندازی

نایب قهرمان مسابقات جهانی مُچ‌اندازی در کره جنوبی گفت: پس از سپری کردن چند تورنمنت بین‌المللی و جهانی در این ورزش به جرأت می‌توانم بگویم که ظرفیت زیادی در بین جوانان کشورمان برای موفقیت در این ورزش در سطوح جهانی وجود دارد.

علی مدانلو درمورد حضور در پیکارهای جهانی مچ‌اندازی در کره جنوبی و کسب مدال نقره این رقابت‌ها اظهار کرد: مسابقات جهانی کره جنوبی از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و تمامی کشورها با آمادگی کامل در این مسابقات شرکت کرده بودند.

وی افزود: از آنجایی که قبلاً تجربه حضور در چنین میادینی را نداشتم و برای نخستین‌بار بود در مسابقات جهانی حاضر شده بودم، نتوانستم در دورهای ابتدایی جو سنگین مسابقات را کنترل کنم و تمام توانایی‌های خود را بروز دهم اما پس از پشت سر گذاشتن یکی دو مسابقه، توانستم استرس خود را کنترل کرده و به فینال مسابقات برسم تا نخستین ورزشکار ایرانی باشم که صاحب مدال جهانی ورزش مچ‌اندازی شده است.

مدانلو درباره چگونگی آشنایی و ورود خود به ورزش مچ‌اندازی بیان کرد: در ابتدا شناخت زیادی از این ورزش نداشتم و در سنین پایین در ورزش‌های رزمی از جمله تکواندو و بوکس فعالیت می‌کردم اما به‌خاطر آسیب دیدگی شدید از ناحیه دست نتوانستم ورزش رزمی را ادامه دهم و به ورزش بدنسازی روی آوردم که پس از گذشت مدتی با ورزش مچ‌اندازی آشنا شدم و از آنجایی که به‌خاطر حضور در ورزش بوکس، دستان نیرومندی داشتم که تصمیم گرفتم در مسابقات مچ‌اندازی شرکت کنم.

وی تصریح کرد: پس از سپری کردن چند تورنمنت بین‌المللی و جهانی در این ورزش به جرأت می‌توانم بگویم که ظرفیت زیادی در بین جوانان کشورمان برای موفقیت در این ورزش در سطوح جهانی وجود دارد، کافی‌ است آنها را با این ورزش آشنا کنیم و امکانات لازم را در اختیارشان قرار دهیم تا چند سال دیگر ایران به یکی از قدرت‌های برتر ورزش مچ‌اندازی در دنیا محسوب شود.

این جوان شایسته جویباری در پایان ضمن تشکر از خانواده خود و همچنین مسؤولان شهری جویبار خاطرنشان کرد: از این پس تمام تلاش خود را به‌کار خواهم گرفت تا با کسب مدال طلای مسابقات جهانی کرواسی، دل هموطنان عزیزم به‌ویژه همشهریان خود را شاد کنم و این قول را می‌دهم که نهایت توان خود را به‌کار گیرم که جوانان شهر و استان خود را با این ورزش آشنا کرده و زمینه حضور آنها در مسابقات بین‌المللی و جهانی مچ‌اندازی را فراهم کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو